RANNÍ RITUÁLY

To, že zbožňuju nádherné prádlo a hříšně svůdným krajkovým kouskům za výlohou obchodů těžko odolávám, víte už dávno. Co jsem vám ale ještě neprozradila, jsou moje ranní krajkové rituály, o kterých bude dnešní článek.

Jsem ranní typ. Nevím, jestli na to má vliv dětství, ale u nás se nikdy nevyspávalo. Na vesnici je vždy co dělat, a když by náhodou nebylo, tak všechna zvířata, co máte okolo baráku, včetně těch od sousedů, dělají po ránu takový brajgl, že si stejně nepřispíte. Nástupem do vzdělávacího procesu si spíš budík na časnější hodinu ještě přeřídíte, protože nástup do školy znamená pro mimoměstské dojíždění, v mém případě docela komplikované. Na mém dětství mi vadilo kde co. Vlastně skoro všechno :). Paradoxně na brzké vstávání jsem nebrblala nikdy a mám to tak doteď.

Miluju dlouhá rána, líčení se, snídaně, svoje kafe se spoustou mléka do hrnečku ze Starbucksu. A klidně si přivstanu, než abych se o některou z položek na seznamu ochudila. Jsem přesvědčená, že to, jak vstaneme a začneme nový den, má vliv na celý jeho průběh. Dříve jsem trávila minimálně polovinu měsíce v nejrůznějších hotelech, takže ne všechno ze svojí ranní rutiny jsem mohla absolvovat, ale vlastně základ zůstal stejný.

1) Hygiena a sklenice vody. To první asi nemusím popisovat, klasické kolečko toaleta, sprcha, zuby. Snažím se přes den vypít co největší množství ideálně neperlivé vody, takže s tím začínám už po ránu. I po těch letech je to někdy upřímně velké přemáhání, protože kolikrát vůbec nemám žízeň.

2) Po sprše se oblékám do hezkého prádla. Kolikrát ještě nemám vymyšlené, co si daný den vezmu na sebe, takže sáhnu po kraječkovém kousku dle aktuální nálady, který doplním županem, proto tak zbožňuju župany. Což je můj outfit až do odchodu z bytu. Je to jednak praktické, neb se do mojí kůže vstřebává tělové mléko a do pleti sérum (pořád používám Advance Repair Night i po ránu, jak už jsem tu kdysi psala) a další vyživující krémy. Však to znáte – kdo maže, ten jede. Mám vyzkoušené, že pokud se z jakýchkoliv důvodů musím obléct hned po vykoupání, většinou se na mazání vykašlu, protože nesnáším být opatlaná, pak si zase celý den přijdu oschlá… Díky prádlu a župánku se navíc cítím hezky příjemně a skvěle to funguje, i když zrovna nevstanu, jak se říká, tou správnou nohou z postele.

Kraječky, hrnek s kávou a líčení – můj rituál, který mi vždy zlepší náladu. Doporučuju vyzkoušet. Pokud nepatříte mezi milovníky vstávání či vaše studijní nebo pracovní povinnosti vyžadují nastavení budíku na ještě časnější hodinu, takže na podobné ranní kratochvíle nemáte čas, zkuste si udělat hezké ráno v župánku a prádle třeba o víkendu, nebo teď - pokud jste vlivem okolností neplánovaně doma na home office.

Snídaně je pro mě základ. Potřebuju se najíst, mám ráda proteinové palačinky nebo vajíčka, a napít. Takže žádné kafe nebo čaj, ale káva, čaj i džus  :-) Někdy si chystám jídlo na celý den. Jedním z mých loňských předsevzetí, které se mi daří plnit, bylo pravidelné chystání si zeleninových nebo ovocných svačinek, bez kterých se snažím neopouštět byt. Mezitím většinou vyndám myčku, která přes noc domyla. Poskládám suché prádlo ze sušáku a pověsím čerstvě vyprané. Vždy na noc pouštím pračku i myčku, tenhle zvyk mám od doby, kdy jsem bydlela v prvním pronájmu, což byl menší byt, a netěšilo mě poslouchat zvuk spotřebičů v mojí přítomnosti, takže jsem si navykla používat odklad startu. Mojí pleti vyhovuje, že jednotlivé kroky, tj. sérum, krém, make-up mají mezi sebou drobný časový rozestup, díky kterému se vstřebají do pleti. Pokud na sebe musím v rychlosti namazat vše najednou, tak výsledný efekt není nikdy takový. Zbožňuju líčení, i když v běžném provozu už, jak se říká, jedu na autopilota a používám pořád dokola ty samé produkty, tak si těch pár minut pro sebe moc užívám. Popíjím u toho kávu, ještě mě neomrzelo si vybírat, do kterého z hrnků si ji přichystám. Když vím, že někdo z mých přátel cestuje, vytáhnu si hrnek daného města nebo země a pošlu jim ranní pozdrav „Snídám s tebou“. Tak trošku mi ten život jednou nohou v kufru, druhou na letišti chybí.... Během líčení si v hlavě a občas i v diáři procházím program na celý den. Snažím se většinu procesů optimalizovat, to znamená neztrácet zbytečně čas přejezdy atd. Mým cílem je, aby mi program po práci navazoval a nemusela jsem se například vracet domů pro tašku do fitka atd. Takže krom balení jídla na celý den, nebo minimálně zeleninových svačin, si balím i oblečení na sport či jinou aktivitu, která mě v podvečerních hodinách čeká.

Dříve jsem i ráno vyřizovala veškerou e-mailovou komunikaci s klienty, abych na to pak celý den nemusela myslet či se stresovat, že mám z noci nezodpovězené e-maily. Dnes se do pracovních zpráv moc nepouštím, maximálně si třeba znovu potvrdím schůzky, které mě daný den čekají. Zatímco nanáším highlighter a bronzer na lícní kosti (což je vždy poslední krok v mojí make-up rutině) přemýšlím, jakým úkolem po ránu začnu, čemu dám přednost či co hoří a je potřeba vyřešit co nejrychleji. Podle aktuální předpovědi počasí s ohledem na program daného dne si vybírám oblečení. Takže se velmi často stává, že samozřejmě měním i prádlo, protože to, po kterém jsem ráno sáhla, by mi pod dané šaty nebo halenku nevyhovovalo.

Nevnímám to jako zdržení, ale jako možnost užít si všechny svoje krajkové skvosty i v běžném denním provozu. Musím říct, že nejsem jediná, kdo moji ranní rutinu oceňuje :-). Pokud někdo chcete zavést „wake up sex“, tak tohle je super tip. Kraječkám málokdo odolá, akorát pak musíte vstávat o ještě chvilku dříve… Zní to jako program na docela dlouho, tím, že v tomhle režimu jedu už poměrně dlouho, tak to mám obvykle hotové za hodinu a půl až dvě... Nejraději vstávám v 5:55, věřím na vliv čísel v našich životech, 5:55 sice není 11:11, ale i tak se mi v tenhle čas vstává lépe než třeba v 6:00, schválně to zkuste.

 

Děkuju, že mě čtete ♥

Vaše Lucka 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na titulní fotce: župan Yamamay a prádlo Simone Perele kolekce Jaipur 


SHOP MY LOOK