DEKORATIVKA II

Malování očí si užívám dostatečně při přípravách na schůzky, a když vyrážím ven. Vždy se držím pravidla, že mám buďto nalíčené výrazně rty a „nahé“ oči, nebo naopak vystínované kočičí oči a rty nechávám přirozené, zvýrazněné leskem. Základem je sjednocená a vystínovaná pleť a upravené obočí, o kterém jsem se rozepsala v článku DEKORATIVKA.

Mám ráda, když je žena nalíčená a zároveň je ponechán prostor pro vyniknutí její přirozené krásy.
Absolutně nechápu trend „masek“, kdy si šestnáctileté slečny tvoří několik vrstev make-upu a snaží se zcela změnit původní rysy své tváře (nic proti konturování…). Ale já se držím zásady, že méně je někdy více… S věkem se stávám čím dál praktičtější, jak by řekla moje maminka, a jako jsem vzdala balení veškeré kosmetiky do krásných cestovních kosmetických tašek a používám na delší cesty obyčejné uzavíratelné igelitové pytlíky, stejný přístup mám i u dekorativky. Ráda brouzdám po duty free shopech ( což znáte z mých instastories), okukuji novinky, protože samozřejmě i krásné obaly rozhodují o nákupu, ale už kosmetiku nehromadím (poté co jsem při posledním stěhování rozdala dvě krabice od bot plné malovátek).

Mám doma zásoby pouze pečující kosmetiky a základní omítky ;)), a to pro případ, že by mi balení došlo…
Ostatní produkty, jako paletky stínů, řasenky, tekuté linky, rtěnky, tvářenky, se snažím nahrazovat kus za kus. Jednak kvůli expiraci (což je věc, kterou dle mého názoru mnoho žen i online prodejců velmi podceňuje, každý produkt má pouze omezenou dobu použití), ale především jsem líná vyndávat jinou paletku se stíny a používám tu, která je otevřená a je navrchu.Na tuto krásku od Urban Decay – Naked jsem si tak musela zatraceně dlouho počkat, protože jsem měla doma rozdělané dvě paletky od Estée Lauder, které byly ve vánočních krabicích, jež mimochodem naprosto zbožňuji.
 

Stíny od Diora patří mezi mé další oblíbence, kterými si ráda stínuji oči. Eye Designer Eye make-up paletka pro líčení očí a úpravu obočí patřila dlouhé roky mezi mé oblíbence, vypotřebovala jsem minimálně 4 balení, než jsem objevila lepší produkty na úpravu obočí od Benefitu. Nicméně stíny obsahuje nebo spíš v mém případě obsahovala překrásné… (Součástí originálního balení je miniřasenka, kterou jsem už dávno vyhodila. Řasenka je produktem, který by se měl měnit nejčastěji. Za jak dlouho ji vyhodit do koše? Ideálně po třech, nejdéle ovšem po šesti měsících! Nanáší se v těsné blízkosti očí a s prošlou řasenkou tak riskujete nejrůznější záněty a oční infekce.)

DIOR 5 Couleurs paleta očních stínů má podobné odstíny jako již zmiňovaná předchozí paletka, což u mě byl i důvod jejího nákupu.

Paletku DIOR 3 Couleurs Glow ( 551 Ivory Glow) využívám pro dotvoření opravdu výrazného líčení, obsahuje černý stín a dva nádherně světlé, které projasní koutky očí a vytvoří dramatický look.

Pokud chci vytvořit lesklý vzhled, použiju přes nalíčené a vystínované oči ještě Space Cowboy od Urban Decay, což jsou velmi intenzivní třpytky, které se mi bohužel nepodařilo na fotce zachytit v plné kráse…
V případě výrazně nalíčených očí používám i oční linky GUERLAIN Eye-Liner tekuté oční linky a GUERLAIN Terracotta Khôl (což nejsou tekuté linky, ale koncentrovaný pigment v prášku, kterým se krásně stínuje oko a kreslí linka do ztracena).Tvářenky používám spíš výjimečně, čemuž odpovídá i jejich zachovalý stav. Paletka od Benefitu si mě získala roztomilým obalem, možností vyzkoušet ikonické tvářenky a bronzery od této značky a výhodnou cenou (oproti zakoupení jednotlivých balení zvlášť). Samotné barevné složení je perfektní, obsahuje tvářenky Dandelion, CORALista a Rockaeur, Dallas tvářenku a bronzer v jednom a Hoola bronzer. Dandelion je krásná světle růžová tvářenka, kterou když už sáhnu po tvářence, použiju nejčastěji – čemuž odpovídá i vypotřebovaný obsah.Tvářenky Mac ani Chanel mě moc nenadchly, takže jsou obyvatelkami mého kosmetického šuplíku bez většího využití.U rtěnek i lesků žádného výrazného favorita nemám, po pár hodinách mám „vypitou, ojezenou a olízanou“ každou, takže jejich nákup je naprosto náhodný. Většinou způsobený mojí zapomnětlivostí. Při čekání na letišti zjistím, že má rtěnka zůstala doma, tak koupím jinou (podle outfitu v kufru buď červenou, nebo nude odstín :-)
Pastelkové balzámy Chubby Stick patří mezi legendární produkty Clinique. Podlehla jsem jejich kouzlu kdysi dávno, a pokud bych nebyla líná (třeba se jednou hecnu :-) ), vyndala bych je ven ze všech kabelek, sportovních tašek, auta, kapes bund atd. a vyskládala vedle sebe, bylo by jich nejméně 20. Můj nejoblíbenější odstín, nejčetněji zastoupený v mé výbavě, je odstín Two Ton Tomato.
Vyhovuje slabé zbarvení, snadné nanášení (nesnáším, když musím prsty sahat do kelímků s balzámem), vysoká hydratace a baví mě i roztomilý obal.

O štětcích se rozepisovat raději moc nebudu, mám v oblibě spoustu neznačkových no name kousků, takže hodné fotografie byly pouze tyto  :-)


SHOP MY LOOK