STARBUCKS MÁNIE

Já a moje hrnky, nekončící love story, která má za následek, že ve všech mých kuchyňských poličkách nenajdete takřka nic jiného. Sbírka už je tak rozsáhlá, že pomalu ale jistě vytlačuje i ostatní kusy nádobí. Jak jsem se ke sbírání vlastně dostala? Vždycky jsem toužila cestovat a poznávat nová místa. Když jsem se přestěhovala do Prahy, chtěla jsem si přivydělat ke studiu, začala jsem shánět brigády jako hosteska a zkoušet štěstí ve fotomodelingu. Postupně jsem se dostala i k práci společnice. Právě díky svým klientům jsem začala cestovat.

Už při první cestě, což byl overnight do Německa, jsem si chtěla přivézt suvenýr. Kdybych tušila, že se cestování stane nedílnou součástí mého života na několik dalších let, nejspíš bych začala sbírat něco menšího… Magnetky ani pohledy mě nikdy nelákaly. Vzhledem k mé zimomřivosti mě oslovily velké a bytelné hrnky s jednoduchým designem jednotlivých měst nebo zemí, do kterých si vařím několikrát denně čaj a také ranní kávu (kterou jeden z mých bývalých milenců nazval kakaem, protože dle jeho názoru se půl hrnku mléka a trocha kávy nedají nazývat kávou).

Miluji krásné spodní prádlo a vzhledem k počtu kusů, které mám dnes ve skříni, si troufnu říct, že jsem vlastně jeho sběratelkou. Rozhodla jsem se své vášně v postech propojit. Prádlo položené vedle hrnku vypadalo nic moc, tak vznikly první fotografie ze série dobré ráno s hrnkem, kde postupně ukazuji celou svou sbírku. V reakci na tyto posty mi od vás přišlo několik dotazů ohledně hrnku a také nabídka darování hrnku do sbírky, které si moc vážím, ale má sběratelská vášeň má svá pravidla.

  1. Sbírám pouze hrnky z míst, která jsem navštívila
  2. Už nesbírám všechno

V počáteční euforii jsem kupovala hrnky při každé návštěvě (opravdu jsem netušila, že takovou Paříž uvidím 10×, Vídeň 20×, Řím 8× :)). Nejprve jsem si koupila hrnek daného města, když jsem místo navštívila podruhé, pořídila jsem si hrnek s danou zemí. Při třetí návštěvě jsem si koupila malý hrnek (prodává se vždy v dvojsadě město a země) na espresso, které nepiju, ale návštěvy si rády dají… Vzhledem k tomu, že má kuchyň bohužel není nafukovací, jsem vše po čase přehodnotila a malé hrnečky už nekupuju vůbec, takže jich mám ve sbírce zastoupeno nejméně.

Hongkong jsem navštívila několikrát, takže mám hrnek ze staré klasické edice (ICON), a když jsem loni letěla doprovodit svého stálého klienta na kongres, těšila jsem se na nový hrnek (kolekce YOU ARE HERE), který jsem si vygooglila, a moc dobře jsem věděla, že má fantastický design. Jj, jsem takový magor, že si vyhledávám, jak hrnek vypadá, a vím, na co se mohu těšit :-) Bohužel Hongkong z nové kolekce nezaujal jenom mě, ale i ostatní cestovatele a sběratele, takže jsem se musela spokojit s tím malým…

Jak už to tak bývá, každý sběratel má své favority. Moje srdcovka ze staré kolekce je New York a Hong Kong. Novou kolekci poznáte tak, že jsou hrnky menší a širší a design je modernější. V případě evropských zemí, které mám procestované skoro všechny, dokupuju právě nové hrnky. Ze začátku jsem jim nemohla přijít na chuť – speciálně Vídeň a New York považuju za doslova nepovedené – ale poté, co jsem si pořídila Toronto a San Francisco, jsem naplno podlehla sbírání i nové kolekce, grafici se při jejich zpracování skutečně vyřádili, vystihli vše podstatné pro dané město. S pořízením hrnku, které bych někdy nazvala i lovem (častokrát se stane, že dojdete do Starbucks a hrnek je prostě vyprodaný, tak googlíte další pobočku), mám spojeno mnoho vtipných historek. Ale o tom se rozepíšu zase někdy příště, aby tento hrnkočlánek nebyl megadlouhý.