Život společnice Můj život

NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Nevím, jak to máte vy, jestli patříte mezi hodnotící typy, kteří na sklonku každého roku bilancují nad tím, co se jim podařilo, nebo příchod nového roku vnímáte jenom jako další otočení listu kalendáře, které na vašem dosavadním způsobu života nic nemění. Já jsem velký snílek a plánovač (což už je patrné z mého přístupu k diáři a organizaci času). Takže novoroční předsevzetí mě samozřejmě nemohou minout. Příchod nového roku vnímám jako prostor k tomu, zhodnotit ten stávající a říci si, co bych v tom následujícím ráda zažila/prožila/uskutečnila, na čem bych ráda zapracovala a tak dále.
Výrazně mi k tomu nepomáhá, že prosinec patří mezi nejklidnější měsíce a většinou ho trávím doma. Moji klienti zpravidla tráví svátky se svými rodinami, příbuznými, stejně jako já. Dá se říct, že od nějakého 15. prosince, kdy skončí firemní večírky, je i můj diář mnohem prázdnější… Samozřejmě se mi stalo, že jsem měla dohodnutou dovolenou přes Nový rok. Slavila jsem takhle Nový rok ve Venezuele, Jihoafrické republice a letos jsem ho slavila pro změnu na horách.
Nicméně to mi nezabrání v tom, abych si naplánovala, co bych ráda v roce 2019 zažila.

Asi největší klišé, které všichni říkáme, je, že bychom si přáli být zdraví. Patřím mezi ty šťastlivce, kteří skutečně nemají žádné zdravotní problémy. Nicméně v mém okolí tomu tak není, a proto se chci v následujícím roce ještě více zaměřit na péči o svoji tělesnou schránku. Co tím konkrétně myslím?Především zdravě jíst. Jídlo je u mě obecně velké téma. Někdy mám sedmichodovou degustační večeři, jindy chřoupu doma papriku. Když jsem doma, stravuji se velmi zdravě, naopak na meetingu je to samozřejmě v závislosti na tom, jaké mám možnosti. Moje předsevzetí pro rok 2019 nicméně je, dělat si zdravé svačiny, resp. dělat si vždy zdravé svačiny. Občas jsem prostě líná si nakrájet na cestu zeleninu do krabičky, popřípadě si zabalit proteinovou tyčinku nebo nápoje. Jsou to maličkosti, které zabrání tomu, abych pak na letišti, ve městě jedla nezdravé věci…

Druhým přáním je více pít, tedy ne alkoholu :) ten si s radostí užívám při meetinzích či setkání s přáteli, takže pít více vína nebo bublinek v plánu nemám. Určitě ale chci zapracovat na tom, pít víc vody. Je to důležité nejenom pro hydrataci pleti, ale i správné fungování organismu a tak dále. V kombinaci s mým častým cestováním je to náročné, protože právě při přesunech zapomínám pít nebo piju víno (ach, ty business lounge). Takže mé předsevzetí číslo dvě je, mít u sebe vždy alespoň malou láhev neperlivé vody.Můj cíl, předsevzetí či záměr č. 3 je více číst, konkrétně méně odborné literatury, která je nezbytná k dokončení mého studia, a více té oddechové, relaxační… Když jsem začínala pracovat jako společnice, rozhodla jsem se, že skončím ve chvíli, kdy dokončím studium. Vy, kteří jste četli rozhovory, které jsem poskytla, víte, že už mi zbývá pouze dopracovat disertační práci a složit státnice.
Doufám proto, že moji stálí klienti třeba jako goodbye trip zvolí některou z destinací, které chci poznat. Jedná se o Japonsko, Island, Austrálii (tentokrát znova a lépe ;) ) a další destinace z mého travel wish listu. Bylo by skvělé si některé z nich v roce 2019 odškrtnout.

Z mého blogu a Instagramu možná víte, že jsem náročná, nespokojím se s jen tak nějakým prádlem a chci to nejlepší. Stejně tak náročná jsem k sobě, takže bych vám tady mohla jmenovat další kilometrový seznam toho, co bych ráda pravidelně dělala v novém roce.Jen v kostce zmíním: určitě je to četnější používání kosmetických masek, ať už těch vlasových, pleťových nebo hydratačních ve formě rukavic. Celkově péče není nikdy dost…

Více běhu, méně stresu ;)

V následujících 12 měsících chci zapracovat na své ohebnosti (čtete až do konce, ohebná jako ohebná jsem myslím dostatečně :-) při józe, posílit své tělo natolik, abych zvládla pozici majurásánu ,neboli pozici páva a pinčamajurásanu,  pozici čepýřícího se páva.

Zařekla jsem se, že se na svém blogu budu věnovat pouze těm milým a pozitivním věcem a budu ignorovat veškeré instagramové aféry (to se mi i celkem dařilo, vyjádřila jsem se pouze jednou).

A i tak mým hlavním přáním pro rok 2019 je, abych byla spokojená, šťastná, pozitivní a aby všechno, co dělám, mě naplňovalo jako doposud.Oct 21 2020 04:02:37