UMĚLÁ KRÁSA

V jednom z článků jsem tohle téma zlehka nakousla, evidentně vás zaujalo. Diskrétnost je ve světě placené rozkoše velké téma. Většina slečen (myšleno těch chytrých :)) a všichni klienti touží po jediném – zůstat v anonymitě. Nikdo netouží po tom, aby se o jeho vášnivém, byť nezávazném setkání kdokoliv dozvěděl, ať už z řad rodiny, obchodních partnerů či spolupracovníků. To je jeden z důvodů, proč velmi často o svém již bývalém životě hovořím jako o tajném. Taky můj blog se jmenuje secret.

Ty nejlepší, nejžádanější a pravděpodobně nejvíc vydělávající společnice na první pohled nepoznáte. Pokud takovouhle slečnu potkáte, zaujme vás možná její vytříbený styl, perfektní střih vlasů, dokonalý jemný make-up nebo něco jiného, proč se za ní otočíte, proč upoutá na pár vteřin vaši pozornost. Rozhodně se neotočíte a nepomyslíte si, je ku...., je prost...... Tuhle mylnou představu bohužel vytváří slečny, které se sice v oblasti erotiky za honorář pohybují, ale jejich odměna patří k těm nejnižším. Nechci se nikoho dotknout nebo odsuzovat, ale opravdu spousta slečen, které jsem v minulosti potkala, ať už na letištích nebo někde v lobby hotelů, byla rozpoznatelná na první pohled, svou obživu nezapřely ani na minutu. Levná umělá krása, která byla tak prvoplánová, že zaujala kolemjdoucí, i když nechtěli.

Neříkám, a hlavně nepíšu o tom jen tak. Sama s tím mám bohužel také osobní zkušenost. Potká to skoro každou slečnu, která začne mít prostředky, a třeba i větší množství v krátkém čase. Touha po sebezlepšení, kterou nikterak neodsuzuji, naopak ji podporuji (je skvělé vytvořit ze sebe tu nejlepší verzi sebe samé, ať už pomocí cvičení, zdravé stravy nebo jemných úprav), se zvrtne a překročí pomyslnou mez, tím myslím přirozený vzhled.

Když jsem zmínila osobní zkušenosti, nemyslela jsem tím žádné drastické zásahy v podobě injekcí a výplní. Jsem opravdu vděčná, že jsem kouzlu připichování a extrémního vyhlazování nepodlehla, takže mám pořád v obličeji mimiku. Čímž neříkám ne do budoucna, ale všechno má svůj čas. V začátcích jsem měla pocit, že čím delší, tím lepší. A tím myslím délku řas a vlasů. Svou roli v tom sehrály dva faktory, jednak, když už za to platíte, tak ať je to přeci vidět. A hlavně při každé další návštěvě chcete znovu zažít ten wow efekt jako poprvé, ale protože už jste si na předchozí úpravu, respektive délku a hustotu zvykly, tak už ji samy na sobě nevidíte. Takže pořád prodlužujete nebo přidáváte prameny.

Proto se spousta slečen chlubí vlasy do pasu, byť by jim mnohem více slušel třeba polodlouhý střih. A zase u jiných máte pocit, že když zamrkají, tak odletíte do vedlejší místnosti, neb místo řas mají obrovský hustý vějíř nalepeného cosi v té nejdelší velikosti a nejlépe 5D objemu. Samozřejmě lehce přeháním, ale míra bývá u kosmetických zásahů ožehavým tématem. Většina mužů, které jsem potkala, vám řekne, že mají rádi přirozenou krásu. Pánové samozřejmě kosmetice většinou nerozumí, o spoustě procedur či vylepšení, kterým se my ženy s radostí oddáváme, nemají nejmenší tušení.

Osobně si myslím, že přirozená krása je tak trošku mýtus, většině žen drobná úprava, ať už v jakékoliv podobě např: permanentní make up jen prospěje. Protože žena má být podle mě krásná, opečovávaná, a především spokojená sama se sebou.Kosmetické zásahy, ani ty invazivní, rozhodně neodsuzuji, ale musí splňovat jedinou podmínku, splňovat míru přirozené krásy. Dám vám příklad – jemně si necháte zvětšit ret či vyplnit vrásku mračivku a kamarádka, která vás dlouho neviděla, vám řekne, jak vám to sluší, že vypadáte skvěle, perfektně. Neřekne jéé, ty máš botox…

Po skoro dvou letech nošení prodloužených vlasů metodou Keratin, měla jsem 150 pramenů, jsem díky dovolené zjistila, že pokud stejnou péči budu věnovat svým vlasům, ony mi ji s radostí vrátí. Jak to? Do Prahy jsem přišla se špatně, neodborně odbarvovanými vlasy, používala jsem nevhodné prostředky pro jejich mytí, výživu, úpravu i styling. Takže ty vlasy podle toho vypadaly. Když na takhle nemocné a nezdravé kadeře nandáte prodlužko, tak to samozřejmě vypadá líp, ale je to poznat… Mě navíc ubíjela každodenní péče, měla jsem pocit, že se můj život řídí podle vlasů. Snažila jsem se vlasy co nejméně poškozovat, takže jsem je nechávala dlouho pod různými maskami, pak jsem nechávala volně prosychat, což trvalo celou věčnost.  Tím, že ráda a často sportuju, tak výsledkem bylo, že jsem si vlasy upravovala do té krásné podoby (vlny po pás) pouze na meeting, což teda bylo v té době často, a zbytek týdne jsem nosila různé copy. Což mi přijde celkem vtipné, protože často vídám v ulicích holky, co mají prodlužko, a nosí vlasy věčně sepnuté, protože mytí a sušení je neskutečná anabáze. Takže utratíte ne málo peněz za prodloužení či zahuštění, strávíte spoustu času v kadeřnickém salonu, aby jste pak nosily vlasy v culíku ?

Čímž se vracíme k umělé kráse. Přijde mi ultra nechutné mít na hlavě spoustu pramenů a z nedostatku času to nosit mastné a takové fujaté neumytés kilovým nánosem suchého šamponu. Taková další lahůdka, která je občas k vidění v pražských ulicích, jsou vlastní jemné vlasy v délce po uši, maximálně delší mikádo, a k tomu napletené půlkilometrové cosi v úplně jiné struktuře než původní vlasy a leckdy i jiném odstínu. Dotyčná má, pocit, že když přežehlí přechod mezi svými a nastavenými vlasy, tak to není vidět. Je to vidět, a vítrr když zafouká, tak to je už pak úplná groteska :). Nejsem proti zahuštění vlasů, ať už jakoukoliv metodou, to vůbec. Jenom jsme zase u té míry, chce to vybrat střih a zahuštění, které budou vypadat přirozeně a vzhled vylepší, nikoliv zhorší.

U řas je to ten samý případ, ne každá velikost oka, tvar obličeje snese super dlouhé řasy, míň je určitě na běžné nošení víc. Na nějakou společenskou příležitost se dá dosáhnout výraznějšího looku třeba dolepením několika dalších umělých trsů do koutků. Nevím, jestli na každodenní nošení je třeba řas tak dlouhých, že budete mít problém mrkat, když si nasadíte sluneční brýle, což se mi mimochodem jednou stalo…:).

Za největší zlo považuji extrémní výplně, sama mám jemně přifouknuté rty, byť nemám obrovskou pusu. Tak na této velikosti jsme s paní doktorkou pracovaly přes dva roky. Tím, že pusu na Insta i blogu často ukazuji, všimli jste si nějakého markantního rozdílu? Postupovaly jsme po krůčcích, každého půl roku lehce zvětšily objem horního i dolního rtu. Díky pozvolnému zvětšování si nikdo v okolí rozdílu skoro nevšimnul, ale když vytáhnu fotky z roku 2016, tak tam rozdíl je...Což je časově náročné a vlastně i trošku finančně nevýhodné pro lékaře, protože vám nemůže vpíchnout velké množství látky najednou. Seriózní a dobrá klinika nebo lékařka vám z minirtů na počkání černošské pysky nevytvoří, protože jí musí být jasné, že výsledný efekt bude sice wauu, ale ne v tom pozitivním slova smyslu.

Dnešním článkem jsem se s vámi chtěla podělit o své zkušenosti, třeba i lehce varovat před neuváženými kroky. Protože, když se začnete ve dvaceti napichovat, co budete dělat ve třiceti? Ve čtyřiceti si půjdete rovnou pro nový obličej? To asi nechce nikdo, že…

Jsem zastáncem toho mít plán na všechno v životě. Při práci sama na sobě se mi to obzvlášť osvědčilo. Sepište si všechno, co se vám na sobě nelíbí, ale zkuste být laskavé při pohledu do zrcadla. Až bude ten seznam hotový, tak jako první vyberte věci, které můžete ovlivnit samy, bez ohledu na finanční prostředky a hned…Asi nemá cenu přikusovat Magnum při projíždění cizích profilů na Instagramu a vzdychat, že jsou liposukce nad rámec vašeho bankovního konta. Na YouTube i IG najdete nepřeberné množství cviků, ale i ukázkových stravovacích plánů.

U všech dalších úprav, které budou vyžadovat pravidelnou časovou zátěž, ať už v podobě návštěv salonu za účelem doplnění, nebo častou domácí úpravu, na kterou jste doposud nebyly zvyklé, zvažte s ohledem na všechny další povinnosti, jestli tomu ten čas chcete a můžete věnovat. Protože například vypelichané nedoplněné řasy vypadají mnohem hůř než ty přirozené zvýrazněné řasenkou.

Můj další osobní tip, zkuste se zamyslet (Google a YouTube jsou mocní pomocníci), jestli vám nějaká změna buď přípravku, nebo postupu při líčení či česání nezajistí lepší vzhled, aniž byste musely ihned pod skalpel či sahat pro prodlužku. Obecně vidím nejenom na sobě, ale i všude ve svém okolí – máme tendence opakovat osvědčené postupy, málokdy se nám ale chce zjišťovat, a hlavně pak na sobě realizovat, nějaké nově nabyté znalosti. Já třeba miluju sledovat různé kosmetické tutoriály a vlogy, koukám na ně pravidelně ve fitku při cardiu moc ráda, u spousty z nich si řeknu jé, to je fajn, to vyzkouším. Ale málokdy to bohužel zrealizuji.

Samotnou mě neskutečně překvapilo, jak se dají doma vyfoukat vlasy a jakého objemu se díky stylingovým přípravkům dá dosáhnout, což jsem zjistila až po tom, co jsem sundala prodlužko a začala se v této oblasti intenzivně „vzdělávat“ . Ukazovala jsem to ve stories, byla jsem přesvědčená, že mám foukání a nahánění objemu hřívy vychytané na jedničku, díky Katarině (kanál Adel a Katarina) jsem zjistila, že když vlasy po vyfoukání sepnu nahoře do culíku, než se nalíčím, výsledek bude zase o kousek lepší.

A o tom to je, neustrnout na místě, posouvat se drobnými krůčky dál a vytvářet ze sebe tu nejlepší, a hlavně nejspokojenější verzi sebe samé… Žádnými zásahy a úpravami se netajím, naopak je s vámi ráda sdílím a také si ráda prohlížím, před/po fotky či fotky progresu na různých instagramových účtech.

Dejte mi vědět, jestli Vás podobné články baví, protože podle mě pokud se cítíte dobře ve svém těle, tak si potom veškeré erotické hrátky užíváte mnohem víc.

 

Vaše Lucka ♥

 

 


SHOP MY LOOK