SEX BĚHEM MENSTRUACE

Sex během menstruace není téma, o kterém lidé mluví. Moc se o něm ani nepíše. Já nemám ráda tabu, takže v dnešním článku do tohohle tématu, které je možná pro spoustu z vás lehce kontroverzní, zabrousím. Slyšela jsem, že jsou ženy, které mají během menstruace větší chuť na sex, protože se v tomto období vyplavují hormony, stoupá hladina estrogenu a samozřejmě veškeré intimní partie jsou mnohem prokrvenější. Musím říct, že podobnou zkušenost nemám, ale já obecně spíš patřím do skupiny, která má chuť na sex velmi často, a to bez ohledu na periodu :-).

V dobách svého nezávazného sexuálního života, kdy jsem hodně cestovala, jsem řešila oddálení periody pomocí hormonální antikoncepce. Rozhodně netvrdím, a jsem si velmi dobře vědoma toho, že polykání prášků není to nejzdravější řešení, ale pro mě v tu chvíli bylo ideální. Nikdy jsem neměla během jejího užívání jakékoliv vedlejší účinky typu přibírání na váze, špatná pleť atd., na které si některé ženy stěžují. Protivná či lítostivá jsem dva až tři dny předtím, než se měsíčky dostaví, tak jako tak a mám vyzkoušené, že s antikoncepcí i bez ní :-). Proto pro mě pravidelné polykání pilulek představovalo samé výhody, mohla jsem díky tomu přijmout pozvání na nějakou dovolenou, oddálit si tím termín krvácení a zároveň jsem měla jistotu, že i v případě protržení kondomů jsem chráněná proti početí.

Spousta slečen, které se pohybují v oblasti erotiky za honorář, když potřebují v období svých dnů pracovat, využívají k tomu speciální menstruační tampony. Já jsem je kdysi na stránkách jednoho sexshopu objevila. Už jsem to párkrát zmiňovala, že jsem rozhodně neměla domluvené schůzky každý den, a protože jsem díky práškům měla pravidelný cyklus, mohla jsem si domlouvat schůzky na dny, kdy jsem věděla, že nebudu menstruovat.  Bohužel se mi párkrát stalo, že se schůzka přesunula, takže jsem tyhle tampóny vyzkoušela a musím říct, že jsou perfektní. Nic neprosákne, naprosto je vy ani partner během styku neucítíte. Jsou určené na jedno použití, jednotlivě hygienicky zabalené, takže si myslím, že i riziko nějaké infekce, které je samozřejmě v období menstruace větší, je díky tomu minimální. Můj osobní a jediný problém je vyndávání. Tím, že narozdíl od tamponu u toho nemáte žádnou šňůrku, tak je samozřejmě ta manipulace taková trošku, povězme si to narovinu, nechutnější. Jak se říká, " účel světí prostředky", takže pokud si chcete během svých dnů užívat, tak prostě musíte být ochotné si potom zkrvavený tampón vyndat.

Ale na druhou stranu tyhle tamponky považuji za naprosto skvělou věc. Když pracujete v zahraničí nebo se z jakýchkoliv jiných důvodů s partnerem nevídáte každý den, tak si myslím, že je velká škoda se připravit o společné prožitky jenom kvůli periodě. Pokud patříte mezi páry, které odmítají sex při menstruaci – je jedno, jestli je to víc nepříjemné muži nebo ženě –, považuji tyto pomocníky za skvělé řešení. Což byl i důvod, proč jsem se rozhodla článek napsat a podělit se s vámi o tenhle tip.

Já jsem je občas používala na konci menstruace, když jsem se bála, aby na kondomu nebyly zbytky krve. To se dá vyřešit zakoupením barevného, ideálně červeného kondomu nebo takovýmto tamponem/houbičkou. Houbičky neseženete ve většině lékáren a nikdy jsem je neviděla ani v drogeriích (českých). Dají se zakoupit na stránkách některých sexshopů. Prodávají se v různých tvarech, od oválků, koleček po již vyfocená srdíčka. Doporučuju je objednávat online, protože pokud je budete shánět na poslední chvíli, jednou se mi to stalo - takže vím, o čem mluvím :-) V Erotic City v Galerii Harfa nebo v Palladiu, za ně zaplatíte zhruba trojnásobek.

Můj partner mě naučil užívat si sex během periody. Ze začátku mi byla představa všech následků nepříjemná, takže jsem využívala zmiňované menstruační tampóny, ale nakonec to nějak přirozeně přešlo. Vzhledem k tomu, co všechno spolu provádíme, stud z pár kapek krve na jeho penisu opadl a užíváme si intimnosti každý den. Občas mám pocit, že orgasmy a vyvrcholení jsou ještě silnější právě v období krvácení. Nevím, jestli to má nějakou souvislost právě s prokrvením nebo je to jenom náhoda a souhra ostatních okolností.

Myslím, že to asi nemusím zmiňovat, ale pokud si dopřáváte sexuální radovánky i v průběhu vašich dnů, tak samozřejmě je nutné dodržovat ještě striktnější hygienická pravidla, nejenom proto, že je v tomto období náchylnější k různým infekcím (děložní čípek je lehce otevřený). O hygieně a dezinfekci jsem už na blogu psala, tak klidně jukněte na předchozí článek, ale všechno napsané platí v tomhle období dvojnásob.

Doufám, že jsem některé z vás dnešním článkem neznechutila, ale naopak spíš motivovala k tomu užívat si i během těchto dnů.

 

Lucka  ♥

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na titulní fotce:  ŠATY Dorothy Perkins 


SHOP MY LOOK