DEZINFEKCE POMŮCEK

Nechci se nikoho dotknout, ale mám tak trošku pocit, jako když někteří lidé díky současné situaci objevili mytí rukou a existenci veškerých antibakteriálních prostředků, a to už vůbec nemluvím o latexových/gumových rukavicích na jedno použití. Samozřejmě je pochopitelné, že se ten masivní mediální nátlak, kterému jsme v posledních týdnech čelili, musel projevit. Nejsem si úplně jistá, jak moc teda ty antibakteriální gely či mýdla fungují na viry, tam záleží na složení přípravku, což spousta lidí neřeší. Ale myslím, že je fajn, že většina společnosti tyto přípravky objevila, zakoupila, možná je zařadí i do běžného a pravidelného používání (když už je mají doma :).
Dnešní článek nebude až tak sexy ani moc vzrušující, ale spíš praktický, ale díky těmhle praktickým věcem si o to víc můžeme užívat všechny erotické hrátky. Přijde mi, že dezinfekce erotických pomůcek je poměrně opomíjené téma, proto se na něj v dnešním článku zaměřím.

I don't want to touch anyone's feelings, but I feel that some people have discovered washing their hands, the existence of all antibacterial gel and disposable rubber gloves due to the COVID -19. Of course, it is understandable that the massive media pressure we have faced in recent weeks must have manifested itself. I'm not entirely sure how much those antibacterial gels or soaps work on viruses, the composition of the product is important, which a lot of people don't look at. But it's great that so many people have discovered these products, bought them, maybe put them into daily use (when they already have them at home :). Today's article will not be so sexy or very exciting, but rather practical. By following these practical rules, we can enjoy pleasure time and all the erotic games all the more. I feel that disinfection of erotic toys is a neglected topic, so I will focus on it in today's article.

Kdykoliv jsem byla v sexshopu v zahraničí a nakupovali jsme nějakou erotickou hračku, tak mi byl na pokladně nabídnut nějaký čisticí nebo dezinfekční prostředek, ať už v podobě sprejů nebo např. vlhčených kapesníků, a i když jsem jakoukoliv pomůcku dostala jako dárek, tak vždycky k ní bylo nějaké čistidlo přibalené, takže mi bylo jasné, že to bylo dotyčnému pánovi v obchodě při nákupu nabídnuto. Malý sáček s dezinfekcí bývá někdy i součástí balení, např. u hraček od značky Lelo, než si pořídíte čistidlo dle svých požadavků v plné velikosti. Proto jsem byla velmi překvapená, když jsem byla v Praze s kamarádkou nakupovat v sexshopu docela známé sítě a nejenže prodejní servis byl nulový a cena daného výrobku byla oproti internetovým značně přemrštěná, ale to je tak – když sháníte dárek, který ten den potřebujete. Myslím, že dlouhou dobu se do kamenného sexshopu nevydám a budu spokojeně objednávat online. Obsluhující slečna nejenom že vypadala, že ji naše přítomnost v obchodě netěší, ale ani nám za celou dobu nenabídla žádné čistidlo, dezinfekci, zkrátka žádná zmínka o údržbě a péči o danou pomůcku. Říká se tomu doplňkový prodej, který v některých obchodech může mít až lehce otravnou formu, ale myslím, že konkrétně v těchhle případech je to docela na místě, protože když si hračku koupíte, tak si ji s největší pravděpodobností chcete co nejdřív užít. Navíc, když si třeba kupujete první hračku v životě, tak vás to nemusí hned napadnout... Když nám nikdo nic nenabídnul, tak já jsem se zeptala, slečna se zatvářila dost překvapeně a pak odněkud vylovila sprej, jehož cenu jsem naprosto nechápala.
Proč o tom píšu? Mám pocit, že pořizovat si hračky na zpestření, zlepšení, ozvláštnění milostného života  či prožití nových dosud nepoznaných vyvrcholení je dnes naprosto běžné, ale o tom, že bychom o ně měli kvůli sobě a svému zdraví pečovat, se už moc nemluví. Přijde mi, že na Západě jsou pořád v některých věcech o krok před námi. Potěšilo mě, že právě v adventním kalendáři, který jsem si objednala z Německa a taky jsem vám už o něm tady na blogu psala, byla jedním z dárků dezinfekce na erotické hračky, kterých bylo v kalendáři několik, což mi přišlo naprosto super. Navíc to bylo ještě takové menší balení, takže úplně ideální na cestování.

Whenever I was in a sex shop abroad and we were buying an erotic toy, they always offered me some desinfection spray for cleaning at the cash desk. A small bag with disinfectant is sometimes part of the box wih a toy, for example the Lelo brand. It´s perfect, you can use it, before you buy a cleaner according to your requirements in full size. That's why I was very surprised when I was shopping with a friend in a Prague sex shop and no one offered us disinfection during shopping. So it's true that I would rate the whole purchase very badly, the sales service was zero and the price of the product was significantly exorbitant compared to the one on the Internet, but this happen - when you're looking for the gift you need that day. I will not go to the brick-and-mortar sex shop for a long time for sure. I will be happy to order everything online. The sales asistant seemed to be very bored with her job, she didn't tell us anything about the maintenance and care for the product. Why am I writing about it? I think that buying erotic toys to improve your sexual life, getting new experience and climaxes is quite common nowadays. The fact that we should take care of them for ourselves and our health is not much talked about. I was very pleased that in the Advent calendar, which I ordered from Germany (and I also wrote about it on the blog here), it was one of the gifts of disinfection for erotic toys, of which there were several in the calendar, which I found really great. In addition, it was such a small package, making it ideal for travel.

Červená mučírna - Růžový slon


Osobně mi přijde omývání veškerých pomůcek běžným mýdlem nedostatečné. Pokud nemáte po ruce čistidlo/dezinfekční sprej, tak je určitě důležité omýt hračky nějakým antibakteriálním mýdlem. Já jsem na hygienu, čistotu a očistu těla poměrně dost zaměřená. Ručníky peru skoro po každém použití na tu nejvyšší teplotu a ložní prádlo také, to navíc ještě žehlím, protože občas usnu nahá a v posteli leckdy skončí různé tělesné tekutiny (sperma, poševní sekret, sliny, pot) tak převlékám minimálně jednou týdně. Zkrátka se snažím eliminovat veškeré případné problémy, když na hračkách zaschne cokoliv z již zmiňovaného, tak se na nich začnou množit různé mikroorganismy. Jsem přesvědčená, že právě díky tomu, a to i přesto, že jsem vedla hodně nezávazný, nespoutaný a divoký sexuální život, jsem nikdy neměla žádné zásadní, ale ani menší gynekologické problémy. Všechny hračky mám vybalené, občas to ukazuji ve stories, přijde mi to praktické. Není nic horšího, než když je chuť, muset začít složitě někam sahat, vybalovat atd. Omyté a nabité je mám připravené vždy k akci, uložené v čistém prostředí. Pokud vytahuju pomůcku, kterou jsem dlouho nepoužívala - před použitím ji přestříkám sprejem. Když je chuť silnější a nechce se nám čekat, tak to otřu navlhčeným ubrouskem (pozor nedá se to použít na všechny hračky, záleží na materiálu). Tím eliminuju výskyt zárodků bakterií či plísní, prostě všech těchhle věcí, co nechcete, a už vůbec je nechcete mít uvnitř svého těla.

I consider washing all sexy toys with ordinary soap to be insufficient. If you do not have a disinfectant spray on hand, it is definitely important to wash the erotic toys at least with some antibacterial soap. I am quite focused on hygiene, cleanliness and body cleansing. I wash towels at the highest temperature after almost every use. I change also beddings very often, because sometimes I fall asleep naked and various body fluids (sperm, vaginal secretions, saliva, sweat) often end up in bed at least once a week. I try to eliminate all possible problems. When any of the already mentioned dries on the toys, various microorganisms will start to multiply on them. I am convinced that thanks to this approach, even though I have lived a very open, unrestrained and wild sex life, I have never had any major, but not even minor, gynecological problems. I have all the toys unpacked in my wardrobe. I find it practical. There is nothing worse than when you feel like it, and you need to start reaching intricately, unpacking, etc. Washed and charged toys, let's say ready for action, stay in the drawer. If I pull out a device that I have not used for a long time - I spray it before using it. When the taste is stronger and we don't want to wait, I wipe it with a damp desinfection napkin (be careful, it can't be used on all toys, it depends on the material). This eliminates the appearance of germs of bacteria or fungi, just all these things you don't want, and you don't want to have them inside your body at all.

Asi záleží na každém, jaká značka či typ mu vyhovuje, za mě super poměr cena výkon je tenhle. Vesměs všechna čistidla fungují podobně, některá se musí opláchnout, jiná stačí otřít. Pokud budete kupovat čistidlo poprvé nebo k nové hračce, tak jukněte do příbalového letáku, na jaký typ hraček, myšleno materiál, je daný sprej vhodný. Jinak budete pečovat o hračku, ze skla - kterou můžete i vyvařit, jinak budete přistupovat k plastovému či silikonovému vibrátoru. Některé značky, jako Fun FactoryWe- Vibe či Lelo vyrábí čistidla určená specielně na jejich hračky. Pokud We - wibe patří k oblíbencům vaší ložnice, tak určitě sprej na jeho očistu doporučuji zakoupit. Správnou údržbou myslíte nejenom na své zdraví, ale dosáhnete i delší životnosti své oblíbené hračky. Jestli naopak patříte mezi fanoušky švédské značky Lelo, tak by jejich čistič neměl chybět ve Vaší domácnosti.

It is a question of personal preferences and experienc as well, which brand or type of sex toy cleaner you prefer. One of my favorites is this one. Most toy cleaner sprays work similarly, the only difference being that some need to be rinsed after application, others just need to be wiped. It is important to always look in the description from the producer, for which type of  sex toys, meaning the material, the spray is suitable. Glass dildos require different care - you can for example easily boil, you will approach the plastic or silicone vibrator differently. Some brands, such as Fun Factory, We-Vibe or Lelo, produce cleaners specifically for their stuff. If the We-Vibe couples vibrator is one of the favorites in your bedroom, I definitely recommend buying this spray to clean it. With proper maintenance, you not only think about your health in your intimate parts, but you will also achieve a longer life for your favorite toy. If you are one of the fans of the Swedish brand Lelo, then their cleaner should not be missing in your home either.


Kromě zmiňovaného dezinfikování a čištění hraček, kterými uspokojujete nejrůznější údy svého těla, považuju za důležité používat antibakteriální a intimní mýdla. Speciálně pokud máte rádi prstění či fisting. Tak by antibakteriálním mýdlo a rukavice na jedno použití měly mít své stálé místo vedle všech erotických pomůcek či hraček. Když se chystáte na nějakou swingers párty, trojku, čtyřku, zkrátka jakoukoliv akci, kde bude spousta
tělních tekutin, ale i bakterií, tak je fajn si pořídit třeba nějaký 2v1 přípravek, který můžete použít jak na hračky, tak na kůži. Jemné něžné otření může předejít spoustě nepříjemností, které by omezily vaše hrátky na několik dnů či týdnů – a to přeci nikdo nechce. Pokud víte, že budete v prostředí - kde nebudou k dispozici ručníky, nebo si nejste 100% jisti jejich čistotou, tak jsou perfektní tihle minipomocníci.  V dobách, kdy jsem často cestovala, se jednalo o nedílnou součást mojí tašky na palubu letadla. Stačí je zalít vodou nebo postříkat sprejem určeným k dezinfekci a rázem máte z kolečka o velikosti pětikoruny, perfektní miniručník.

Dalším mým tipem, který vám pomůže minimalizovat výskyt všech neplech i nečistot nejenom v posteli je latexové prostěradlo. Někdy bývá součástí sad na nuru hrátky, ale za mě má mnohem širší využití, než pouze na tyto masáže, které pocházejí z Japonska. Při výstřiku nejrůznějších tělesných sekretů, klasických olejových masážích, či nějakých více "kinky" praktikách, se nemusíte bát o znečištění matrace či pohovky a můžete si nerušeně užívat.

Is important not only to clean all toys that you have exciting moments with, but I also consider it important to use antibacterial and intimate soaps. Especially if you like fingering or fisting, antibacterial soap and disposable gloves should be an essential part of your equipment. If you are fond of swingers parties, it is great to buy, for example, a 2in1 product that you can use for both toys and skin. If you know that you will be in a place - where towels will not be available, or you are not 100% sure of their cleanliness, then mini travel towels will be a great choice for you. In the days when I traveled often, it was a necessary part of my bag on board. All you have to do, is wet them with water or spray them with disinfection, and it grows into a perfect mini-towel.

Another great tip that will help you minimize soiling or destruction of the interior, not only the bed is a latex sheet. Sometimes it is part of the nuru sets, but in my opinion it has a much wider use than just for these originally Japanese kind of massages. You will appreciate them with all the cumshots of various body liquids, classic oil massages, or some more "kinky" games.

https://e-kondomy.cz/joydivision-sexmax-wetgames-prosteradlo-cerne

Možná to vnímám, dáno všemi zážitky a zkušenostmi, až moc striktně. Ale čím náruživější jste, tím více by jste měli dbát na čistotu svého těla, prostředí ve kterém si užíváte, ale i na očistu hraček, které do svých hrátek zahrnujete. Jsou případy, kde platí, že čím více tím lépe ( jako např. u počtu kusů spodního prádla :-) což je myšleno jako vtip, ale u hygieny těla i čištění všech pomůcek to prostě platí.

For sure, given all my experiences, I place much more emphasis on hygiene than normal people do. But the more passionate and horny you are, the more you should pay attention to the cleanliness of your body, the place in which you enjoy sex, but also to cleanse the toys that you include in your sexlife. I love to write in my articles the more the better (for example in the number of pieces of lingerie :-) which is mostly  meant as a joke, but with body hygiene and cleaning of all sex toys, it simply applies. Don´t forget it!

Lucka  ♥

 

 

 


SHOP MY LOOK