HUNKEMÖLLER

Dnešní článek bude opět zaměřený na svůdné prádlo, protože krásného prádla není nikdy dost.  V úvodu se vám musím přiznat k jedné věci, kterou jsem už kdysi na blogu zmiňovala. Jsem svým způsobem velmi konzervativní, byť to možná nevypadá, a speciálně v případě volby hotelů či nákupu prádla a oblečení raději sáhnu po osvědčené klasice, kterou mám xkrát vyzkoušenou, než abych zabrousila do nových dosud nepoznaných vod. Tahle moje vlastnost, jinými slovy pohodlnost opouštět vybudovanou komfortní zónu, mě pěkně štve, cíleně se na ní snažím pracovat. Což znamená vyhledávat nová místa, restaurace, obchody i příležitosti.

Značku Hunkemöller jsem znala hodně z doslechu, věděla jsem, že se jedná o spodní prádlo. Ale tím veškeré mé povědomí končilo. Neznala jsem jejich styl, kolekce ani v jaké cenové relaci se pohybují (samozřejmě jsem tušila, že nepatří mezi top značky :). Během  víkendového výletu v Amsterdamu jsem měla možnost navštívit jejich prodejnu, narazili jsme na ni naprostou náhodou, při procházce centrem. A protože já nejsem schopná okolo žádného obchodu s krásným prádlem projít bez povšimnutí, samozřejmě jsem nahlédla a asi vás nepřekvapí, že jsem neodešla s prázdnou :-)

Today's article will again focus on seductive lingerie, because there is never enough beautiful lingerie. In the beginning, I have to admit to you one thing that I once mentioned on the blog. In a way, I'm very conservative, although it may not look like it, and especially when choosing hotels or buying lingerie and clothes, I prefer to reach for the tried-and-tested classics. This feature of mine, in other words the reluctance to leave my comfort zone, annoys me a lot, I try to work on it intentionally. Which means looking for new places, restaurants, shops and opportunities.

I´ve heard of the Hunkemöller brand a lot. I knew it was lingerie. But that was about all I knew. I didn't know their style, collection nor what price range they are in (of course I suspected that they are not among the top brands :). During a weekend trip in Amsterdam, I had the opportunity to visit their store, which we came across by accident while walking through the center. And since I am not able to pass any lace lingerie store unnoticed, of course I looked and it might not surprise you that I did not leave empty-handed :-)


Hunkemöller je holandská značka, která má dlouholetou tradici, byla založena v roce 1886 v Amsterdamu, v té době se specializovala především na korzety. Dnes je jejich nabídka mnohem širší, zahrnuje krom prádla, nočního prádla na spaní i plavky a oblečení na sport. Mě zaujalo pochopitelně prádlo. Samozřejmě jako u každé značky najdete v jejich sortimentu běžné kousky, které, jak se říká, neohromí ani nepřekvapí. Co mě moc zaujalo, jsou jejich body, tím teď nemyslím ty na běžné nošení, díky kterým je nám v zimních měsících aspoň o trošku tepleji. Ale ta svůdná krajková, se spoustou průstřihů a šňůrek, za mě naprostá pecka. Musím říct, že nadšená jsem nebyla pouze já, ale i můj partner. Myslím, že sám bude velmi rád iniciovat další nákup u téhle značky.

Hunkemöller is a Dutch brand with a long tradition, it was founded in 1886 in Amsterdam, at that time specializing mainly in corsets. Today, their offer is much wider, including in addition to lingerie, sleepwear, swimwear and sportswear. Of course, I was fascinated by the lingerie. As with every brand, you will find common pieces in their assortment, which, as they say, will neither amaze nor surprise you. What fascinated me a lot is their body. I don't mean those for casual wear, thanks to which it makes us at least a little warmer in the winter months. But the seductive lace teddies with a lot of cuts and strings are completely perfect for me. I must say that not only was I excited, but my partner as well. I think he will happily initiate another purchase with this brand.


Krom body mají i krásné podprsenky s různými zajímavými detaily a hlavně úchvatné župánky, které jste mohli vidět na mém Instagramu. Krajkové kimono jsem nejdříve pořídila v červené barvě, pak jsem neodolala černému župánku a nakonec světle růžovému, který jsem si objednala i s prádlem ze stejné kolekce, takže vše krásně ladí. Prádlo mám doma necelý rok, vzhledem k velikosti mého krajkového šatníku si užilo pouze pár minut slávy v posteli, takže nedokážu objektivně zhodnotit, jak se materiál po více vypráních zachová. Ale určitě dám časem vědět.
Cenově je Hunkemöller srovnatelný třeba s Etamem, což je velmi příjemné. U nás bohužel obchody nemají, takže pokud se nechystáte do Německa, Holandska či do jiných zemí, kde tyhle krásné kousky prodávají, doporučuji juknout na e-shop, který nabízí doručení do ČR.  Je mi jasné, že už spousta z Vás mám plné zuby všech About You haulů, kterých je plný Instagram, ale 25 % nebo 20% dolů na prádlo není špatné, obvykle to pak vyjde cenově lépe než na oficiálním webu značky. Právě tam nebo na Zalando, můžete sehnat některé kolekce této značky.

In addition to an alluring body, they also have pretty bras with various interesting details and especially lovely kimonos, which you could see on my Instagram. I first bought a red lace night robe,  then I couldn't resist a black bathrobe and finally also a light pink one lacy housecoat, which I also ordered with lingerie from the same collection, so everything matched beautifully. I have had these masterpieces at home for less than a year, due to the size of my lace wardrobe, I enjoyed only a few minutes of fame in bed, so I can't objectively evaluate how the material will behave after several washes. But I will definitely let you know in time.

In terms of price, Hunkemöller is comparable to Etam, which is very pleasant. Unfortunately, they do not have stores in the Czech Republic, so if you are not going to Germany, the Netherlands or other countries where they sell these beautiful pieces, I recommend going to the e-shop, which offers delivery to the Czech Republic. It's clear to me that a lot of you are already sick and tired of all About You hauls, which Instagram is full of, but getting 25% or 20% down on beautiful lace lingerie is not bad, usually it works out better than the official website of the brand. Right there or in Zalando, you can get some collections of this brand.


V rámci psaní dnešního článku jsem se, přiznám, obracela na svého věrného kamaráda Googla, protože o značce Hunkemöller jsem toho skutečně moc nevěděla, takže jsem se ráda přiučila na Wikipedii. Tam jsem se mimo jiné dozvěděla, že Hunkemöller vyhrál v průběhu let nejrůznější ceny v kategorii nejlepšího prodejce spodního prádla v Německu. Věděli jste to? Znáte tuhle značku?

Doufám, že jsem nebyla jediná, jak se říká, sto let za opicema.... Budu moc ráda, když mi do zpráv napíšete na oplátku své oblíbené výrobce spodního prádla.

I confess to you, as part of writing today's article, I turned to my faithful friend Google, because I didn't really know so much about the Hunkemöller brand, I liked to learn on Wikipedia. There, among other things, I discover that Hunkemöller has won various awards over the years in the category of the best seller of lingerie in Germany. Did you know that? Do you know this brand?
 


SHOP MY LOOK