EROTICKÉ HRAČKY A TĚHOTENSTVÍ

Těhotenství je sice nazýváno jiným stavem, ale to neznamená, ze si během něj nemůžete užívat milování a slastných okamžiků, pokud tedy máte na erotické hrátky chuť a netrápí vás zdravotní obtíže. Veškeré informace, které najdete v dnešním článku, vycházejí z mojí osobní zkušenosti a konzultace s mým gynekologem, ale samozřejmě ideální je vždy konzultovat svůj aktuální stav s lékařem, který vás zná a sleduje celý průběh těhotenství.

Pokud těhotenství probíhá v pořádku, není jediný důvod, abyste si pro lepší vyvrcholení či zpestření sexu dál neužívali s vašimi oblíbenými hračkami. Nejjednodušší by bylo říct, že dovolené je vše, co vám dělá dobře, tj. můžete používat veškeré běžné erotické pomůcky. Víte, že moc nemusím zobecňování, zařazování do nejrůznějších skupin a kategorií, protože každý z nás si pod pojmem běžné nebo normální představí něco jiného. Co je pro mě běžné, může být pro vás nepředstavitelné, a zase naopak co pro někoho může být naprosto normální, mně se třeba může jevit jako surové až brutální...

Všechny pomůcky, které jsou určeny pro povrchovou stimulaci klitorisu, jako jsou Womanizer, Satisfyer, Lelo Sona miminku určitě neuškodí, záleží, jestli udělají dobře vám. V netěhotném stavu zbožňuji několikanásobná vyvrcholení, extrémně silné orgasmy, při kterých mám pocit, že jsem na pár vteřin v jiné galaxii. Posledních pár měsíců mi k naprostému uspokojení stačí mnohem méně intenzívní stimulace, abych zažívala podobně intenzivní orgasmy. Což je možná je to dáno tím, že vnitřní pohlavní orgány jsou více prokrveny.

Čeho je určitě dobré se tedy v těhotenství vyvarovat?

ELEKTROSEX - je spojován především s BDSM sexem. Jedná se o praktiku, která k sexuálnímu dráždění pohlavních orgánů, stimulaci bradavek nebo celého těla využívá elektrický proud. Proto je těhotné ženy naprosto nevhodná.

BDSM -  Záleží samozřejmě, jestli jste v submisivní nebo dominantní roli, jestli je pro vás BDSM životním stylem nebo využíváte pouze část praktik či kostýmů pro zpestření sexu. V kombinaci dominance a rostoucí bříško nevidím žádný problém. Oproti tomu pokud naopak rádi zažíváte pocit nadvlády, chcete se oddat svému partnerovi, plně mu důvěřovat a vyčkávat na jeho příkazy, tak nejspíš s každým dalším týdnem těhotenství budete muset ubírat a zjemňovat.

VELKÁ DILDA a VIBRÁTORY-  Pokud si rádi užíváte hlubokých zasunutí, máte v oblibě extrémně velká dilda a pořádné vibrátory, určitě bude pro mimi lepší, když je na pár měsíců odložíte. Co je extrémně velké? Mužský penis rozhodně miminku neublíží, takže pojmem extrémně velké hračky myslím cokoliv, co je rozměrově větší a delší než úd u velmi vyvinutého muže. Tohle je samozřejmě hodně individuální, každá žena zná své tělo a jeho limity, ale důležité je mít na paměti, že při zasunutí opravdu velké hračky nebo jakkéholiv jiného předmětu může dojít k podráždění dělohy či případnému krvácení.

Co se týká pořizování nových erotických hraček – pokud máte chuť, proč ne, osobně jsem v druhém trimestru nadšeně zkoušela vibrátor a pulzátor Sundaze Pulse od Fun Factory. Krom mého naprostého uspokojení to nic jiného nezpůsobilo.

ANÁLNÍ SEX - Jestli si rádi užíváte řecký sex, neboli "Áčko", není také žádný důvod se mu vyhýbat, pokud Vás tedy netrápí hemeroidy či jiné obtíže, které by soulož do konečníku znemožňovali.

VIBRACE - Víte, že mezi mé oblíbence patří nejrůznější vibrující pomocníci. Jedním z mých prvních dotazů u gynekologa po potvrzení těhotenství tedy bylo, jestli vibrace nemohou uškodit vývoji plodu. Ne, vibrace, na které je žena běžně zvyklá, neškodí.

Tryskový vibrátor H2O

O tom, že je důležité o všechny erotické pomůcky správně pečovat, čistit je a dezinfikovat, jsem na blogu již psala. V těhotenství je to ještě mnohem důležitější. Případná infekce může v extrémním případě ovlivnit i vývoj plodu a samozřejmě v těhotenství nemůžete užívat všechny léky, takže i následná léčba vzniklých potíží a zánětů nemusí být tak snadná.

Pokud se na větší milostné dovádění necítíte, ať už fyzicky, nebo psychicky, můžete si na stránkách sexshopů místo robertka pořídit masážní svíčku či olej, kterými vás může váš partner rozmazlovat. Aktuálně na moji bederní páteř nezabírá cvičení jógy, těhotenská fyzio, takže i pravidelná masáž je mi především příjemná, než že by dokázala zázraky. Ale je pravda, že jako předehra na mne funguje naprosto skvěle...


SHOP MY LOOK