Život společnice Můj život

VÝLET NA SEVER

Něco málo o mém výletu na sever. Šampaňské od Finnair jsem neměla po ránu poprvé, a nejspíš asi ani naposled. Saakee je můj stálý klient. Potkali jsme se kdysi dávno, přiletěl do Prahy na koncert své oblíbené rockové kapely, která v Helsinkách nevystupovala. Až po několika schůzkách se mi přiznal, že můj profil a fotografie už měl vyhlídnuté dávno a ten koncert byla jen hezká záminka navštívit Prahu a poznat mě. Jenže to bohužel nevyšlo, protože na schůzku dorazila jiná slečna. Což je taková běžná praxe práce u agentur, jenže já jsem to tehdy netušila. Ani on ne. Uvěřil tedy smyšlené historce, kterou mu operátorka poslala a objednal si mě znova. Tentokrát na dva dny do hlavního města Finska.

A to vlastně předurčilo náš vztah :-) On je klasický zamilovaný klient, který mě už několik let hýčká jako princeznu, vymýšlí naše setkání dlouho dopředu, posílá mi překrásné dárky k narozeninám i Vánocům, rezervuje vždy moji oblíbenou restauraci, objedná mé oblíbené víno, i když sám skoro nepije.

A tak jednou za čas vyrážím do Helsinek. Vždy mám v kufru zabalené pouze bílé prádlo, protože jiné nemá rád. Tam spolu strávíme pár vášnivých hodin, které se mu podaří vyhradit. Extrémně žárlivá Finka hlídá svého muže opravdu bedlivě, takže kromě tří pražských víkendových výletů, při kterých ho musel doprovázet jeho kamarád (což nebylo vůbec špatné, protože rande ve čtyřech, tzn. já, moje kamarádka a oni dva, má spoustu výhod), se nám za čtyři roky našeho setkávání nepodařilo strávit dohromady víc než dvě noci.

Saakee je zvláštní, typický severský viking, který chce všechno dělat správně. Narodil se v zemi a ekonomice, kde se na rozdíl od té naší pravidla a zákony dodržují bez výjimky, všichni všechno daní, dělají vše poctivě, a on je jedním z nich… A možná právě ta jeho poctivost způsobuje lehkou erektilní dysfunkci. Už kolikrát jsem si říkala, že naše setkávání ukončím, protože mě opravdu nebaví si hrát na vakuovou pumpu při první předehře, protože to trvá opravdu neskutečně dlouho. Ale když už ho postavím a poprvé se udělá, jako by se prolomila hráz správnosti. Při všech dalších číslech jsem nezažila pozornějšího a empatičtějšího milence, připraveného uspokojit všechny mé potřeby… A tak si tak při popíjení bublinek říkám, jak dlouho nám budou trvat dnešní „rozjezdy pro hvězdy“. Možná bych si na to první číslo měla brát dublérku :D Ale vím, že to nakonec bude stát za to a domů nebudu zítra večer rozhodně odlétat zklamaná…Oct 21 2020 07:16:09