STATEK U PRAHY

V dnešním článku bych se s vámi ráda podělila o další tip, a to na skvělé místo, kde můžete hodit starosti všedních dnů alespoň na chvilku za hlavu, vyrazit sem buď pouze na wellness, nebo si užít i celou noc. Pokud stejně jako já pocházíte z vesnice, úplně nepatříte mezi milovníky rustikálního stylu a při představě návsi, kostela a všudypřítomných zvědavých sousedských uší se vám spíš ježí všechny nedepilované chlupy na těle hrůzou, rozhodně se nenechte názvem Statek u Prahy odradit.

Jedná se o moderně a stylově zařízený penzion, který je především v letních měsících oblíbeným místem pro konání svateb. Designové privátní wellness, diskrétní poloha v blízkosti Prahy z něj dělá perfektní místo nejen pro rande, ale i schůzky, které chcete pojímat řekněme velmi soukromě. Proto mu rozhodně patří místo v kategorii Place for Perfect Date u mne na blogu.

Pokud občas sledujete můj Instagram, tak jste si příspěvku z místní relaxační zóny určitě již všimli. Spa není určené pouze pro hosty, ale můžete si jej rezervovat samostatně. Vířivky, sauny a vše podobné zbožňuji, neznám lepší formu uvolnění než tu ve wellness. Na rozdíl od jiných podobných míst, která mám v Praze a okolí vyzkoušená, a to včetně těch hotelových, tady rozhodně nešetřili místem, což je úžasné.

Good afternoon everyone! Today I've got another amazing tip for you. This time I decided to share with you our one-night getaway in a super cool place, which is located near Prague. I would like to show you some pictures I have taken during our stay, so I hope you will enjoy them!

Statek u Prahy is the ideal place to recharge your batteries, turn off your phone for a while at least and focus just on each other. You can enjoy a few hours in the spa, or even stay there the whole night. Modern and stylishly furnished smaller hotel Statek u Prahy, is especially popular in the summer months for weddings.

A private wellness area, discreet location not far away from the capital makes it a perfect place not only for dates, but also for meetings that you want to conceive, let's say, very discreetly... For that reason, it definitely belongs to the category Place for Perfect Date on my blog. As you may know from my post on Instagram, we have fallen in love with this place, so it wasn't our first and definitely not our last visit. Private wellness is not only for hotel guests, but can be booked separately. I'm addicted to whirlpools, saunas and everything like that, because I don't know a better way to refresh your body and mind. You know that I have visited a lot of similar places in and around Prague, including hotel ones as well, so I really appreciate that this place is really spacious.

Víte, že nemám ráda miniaturní hotelové pokoje, kde stojíte v prostoru mezi postelí a koupelnou buď vy, nebo váš kufr. A stejně tak mi není moc příjemné trávit čas ve stísněném wellnessu, kde je vedle sebe vše namačkané kvůli úspoře místa. Wellness zóna na Statku u Prahy je prostorná, což dodává celému místu i díky velkým oknům, která vedou do přilehlé zahrady, úplně jiný rozměr. Samozřejmě pokud toužíte po intimnější atmosféře a chcete si užít místní nasvícení, není nic jednoduššího než stáhnout venkovní žaluzie. Nicméně dívat se v podvečer z vířivky ven do pomalu stmívající se krajiny není vůbec špatné.

You know I hate teeny-tiny hotel rooms, where if we're talking about an extreme case like some Parisian hotels you stand in the space between the bed and the bathroom either you or your suitcase. And I also really don't like spending time in small wellness, where everything is crammed side by side, because they try to save space and at the same time offer the guest more options for relaxation.

The wellness zone at Statek u Prahy is enormous, which brings a completely different atmosphere to the whole place. The large windows that lead to the adjacent garden are magnificent as well. Of course, if you want a more intimate feeling and want to enjoy the toned lighting, there is nothing easier than pulling down the outdoor blinds. However, looking out of the hot jacuzzi into the landscape at twilight is a wonderful and very romantic experience.

A pokud si chcete dopřát bublinky nejenom v podobě vířivky, není nic jednoduššího než si objednat pobyt v jednom z apartmánů. A pouze v županech se přesunout za dalším kolem již aktivnější relaxace. Na večeři si můžete zajít nebo si ji nechat přinést z hotelové restaurace, kde výborně vaří. Takže vás nic nenutí opustit tento příjemný areál. Tím, že jsou zde zvyklí organizovat svatby, vám rádi pomohou s organizací narozenin nebo třeba vytíženým pánům se zajištěním květinového překvapení, ze kterého jsem mimochodem měla neskutečnou radost.

If you want to treat yourself with a glass of champagne or another drink, there is nothing easier than booking a stay in one of the cozy apartments, which is located on the same floor as the wellness, so you can stay in bathrobes and continue for the next round of relaxation, probably a more passionate one...

You can go for dinner or order it from the hotel restaurant, so you have no reason to leave this very pleasant area. Because they organize weddings there quite often, they will be happy to help you with your Bachelorette party or a surprise B-day. I'm sure that busy gentlemen will appreciate, for example, flower deliveries for their sweetheart. I was incredibly happy about this bouquet of roses, by the way.


SHOP MY LOOK