Život společnice Můj život

SPOLUPRÁCE

Toto téma je na Instagramu často hojně diskutované, leckdy i kritizované. Baví mě sledovat, jak se některým mým instagramovým oblíbencům podařilo přetvořit původně soukromé profily, na kterých prezentovali svoje zájmy, názory a návody, na úspěšné, dnes již pracovní nástroje, na kterých proměnili to, co je baví, v zajímavý přivýdělek nebo rovnou i novou profesi blogera. Což je skvělé – není nic důležitějšího než dělat, co člověka baví, užívat si danou činnost, být tzv. ve flow a zároveň inspirovat druhé ke zdravějšímu stravování, lepší péči o sebe nebo třeba k novým cvikům napomáhajícím vytvarování postavy. Pro mě Instagram znamená Inspiraci, stejně vnímám i YouTube, kde si pouštím různá motivační videa, zajímavé přednášky nebo třeba kosmetické vlogy. S nelibostí ale pozoruji, jak se některé z nich (speciálně ty kosmetické) mění v reklamní plochy a přidaná hodnota v podobě objektivní recenze a osobní zkušenosti se ztratila kdesi po cestě.

Proti spolupráci a reklamě jako takové nic nemám, ale vadí mi, když dotyčný nebo dotyčná doporučují jeden přípravek za druhým rychlostí blesku. Jedním z mých životních kréd je „kdo maže, ten jede“, což už víte, takže se spotřebou všemožných přípravků mám poměrně velké zkušenosti. Proto zkrátka nevěřím, že někdo zvládne vypotřebovat během měsíce celé balení očního, denního i nočního krému a ještě zhodnotit jeho účinky. Chápu, že odměna může být lákavá, a je mi jasné, že odmítat balíčky se nikomu nechce, ale iritují mě právě ty nepravdivé komentáře typu „spotřebováno“ s popisem téměř zázračných výsledků…

Pohybujeme se samozřejmě na volném trhu, takže každý si může prezentovat, co se mu zlíbí, a je jenom na nás, jestli ho budeme sledovat či podporovat „liky“ i nadále. Když jsem si blog zakládala já, neměla jsem představu, kolik lidí si bude pravidelně číst mé příspěvky, jaké budou reakce na instagramové posty. Proto by mě nenapadlo, že i já budu časem oslovena, jestli nemám zájem spolupracovat. Nejdřív jsem byla rezolutně proti, protože spolupracovat by nejspíš znamenalo zčásti odtajnit svou identitu. Dalším důvodem, proč jsem několik spoluprací odmítla, bylo, že jsem s daným výrobkem nebyla ani trochu ztotožněná. Vzhledem k počtu sledujících – teď myslím tomu skutečnému, který vidím já, a jedná se o mnohem vyšší číslo, než které je vidět na profilu (naprosto chápu, že ne každý vzhledem k obsahu mého blogu chce nebo si například může dovolit mě sledovat a komentovat veřejně) – jsem nedostávala samozřejmě desítky nabídek měsíčně.

Ale pár nabídek, které jsem odmítla, mi během posledních měsíců došlo. I když věřím na sílu pozitivního myšlení a její vliv na náš život, tak si rozhodně nemyslím, že po spolykání několika tabletek zhubnete 10 kg. Podle mě funguje běhání nebo jakákoli jiná kardio aktivita a zdravá strava. Taky nevěřím, že po spolykání pár pilulek se vám zázračně zvětší ňadra… :-) Což mimochodem absolutně nechápu. Jak vůbec mohlo někoho napadnout, že osloví mě – tu, která se netají augmentací – k propagaci výživových doplňků slibujících zvětšení ňader. O všemožných preparátech podporujících růst kštice, které mám mnohdy na vlastním porostu vyzkoušené, už nemluvím vůbec. Vždy mi výrazně rychleji rostly nehty a ochlupení všude jinde, vlasy bohužel nikoliv. Tím nechci říct, že to někomu nemůže pomoct, ale na mě tohle žádný vliv nemá, tak proč bych měla postovat lživé chvalozpěvy.

Na blogu jsem velmi často u různých článků uváděla konkrétní odkazy. Nejednalo se nikdy o spolupráci, pouze jsem chtěla předejít vašim dotazům, na které nestíhám včas reagovat. A sama mám ráda, pokud je u fotky nebo článku uvedený zdroj (asi ještě postižení z dob studijních). Pokud se mi něco líbí, chci vědět, kde si to mohu a za kolik také pořídit, aniž bych složitě musela autorovi fotky psát, odkud to má, nebo za pomoci Googlu složitě dohledávat. Vzhledem k tomu, že jsem ve svých nákupních zvycích poměrně konzervativní, většina firem, které zmiňuji, si mých komentářů všimla, což jsem zjistila, když mi fotku olikovaly nebo zareagovaly na stories.

S Růžovým slonem jsme si takhle vyměňovali srdíčka posledních pár týdnů, na jejich oficiálním instagramovém profilu propagovali hračky, které mám ráda, a jim se zase líbily moje fotky v bodysuitech, které mám z většiny nakoupené právě od nich. Nad nabízenou spoluprací s e-shopem Růžový slon jsem chvilku váhala z již výše zmiňovaných důvodů. Ale protože u nich spokojeně nakupuju už několik let, rozhodla jsem se na, pro mě a svůj blog první, spolupráci kývnout. Balíček z Ostravy mi vždy dorazil rychlostí blesku. Líbí se mi, že bez ohledu na to, jak velký nákup jsem pořizovala, jsem vždy dostala kartičku nebo letáček s oslovením a nějaký malý dáreček, většinou lubrikační gely – buď v sáčku, nebo miniatury v lahvičce. Jsou to sice drobnosti, ale potěší vás, a navíc speciálně v mém případě jsem ty gelíky opravdu využila (neznám nic praktičnějšího na krátké cestování, nebo do kabelky na meeting). Dlouho jsem přemýšlela, jak spolupráci pojmout. Protože i přes svoje heslo „prádla, rozkoše a především orgasmů není nikdy dost“ jsem přeci jenom více než zásobená, a to i díky svým stálým klientům. Rozhodla jsem se, že spolupráci přijmu, protože jsem s jejich službami byla vždy maximálně spokojená. Odměním tím zároveň i vás, svoje pravidelné čtenáře.

S Míšou, marketingovou specialistkou z Růžového slona, jsme vymyslely soutěž na každý měsíc až do Vánoc, která se vždy objeví na mém instagramovém profilu a profilu růžového slona. Vybrala jsem do nich bodysuity, hračky a výrobky, které mám vyzkoušené na sobě, i na klientech, a vždy předčily má očekávání. Tak doufám, že je ocení i výherci soutěže a zažijí díky nim spoustu vzrušujících chvilek. Podrobné informace o průběhu a podmínkách soutěže se dozvíte vždy pod konkrétní fotkou. A pro ty z vás, kteří v soutěži neuspějí, tak budeme mít i slevové kódy na nákup :-).

A abych předešla dotazům: Prádlo, které mám na sobě na titulní fotce, je zakoupené na e- shopu Růžový slon. Vždyť víte, že mám ráda matchmatci :-)

 

Vaše Lucka ♥

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na titulní fotce:  Páskový komplet Red PassionOct 21 2020 08:08:55