SEX PO PORODU

Každý normální a inteligentní muž nečeká, že vyjdete z porodnice a budete vypadat jako před otěhotněním, budete se na něj vrhat se stejným chtíčem, jako když jste spolu randili pár měsíců… Tak to nefunguje. Všichni víme, že v počátcích vztahů jedeme všichni jako „bomby“ (jak dámy, tak pánové) a pak tak trošku zájem a snaha klesá. Důležité je, aby nezmizela úplně a našli jste balanc, který oběma maximálně vyhovuje. Bez ohledu na to, jestli pro někoho balanc znamená mít sex každý den, pro někoho jednou týdně. 

Every intelligent man won’t expect you to come out of the maternity hospital looking fresh like you weren’t pregnant at all and that you will have your libido like the two of you were dating for a few months... It doesn’t work like that. We all know that at the beginnings of the relationships we are all in and the longer you are in relationship the less interest and will you have. The most important is to find a balance and not to lose the interest. And it doesn’t matter what is balance for you. It can be having sex once a day or once a week.

Jsem opravdu vděčná, že návrat k intimním hrátkám byl naprosto přirozený a nikterak zásadně nikde nedrhnul. I když nepatřím mezi jedince, kteří si libují v negativních historkách, bojí se předem situací, co ještě nenastaly, o pohlavním styku po porodu jsem slyšela i četla leccos, rozhodně ne vše patřilo do kategorie zážitků, na které se nezapomíná v tom pozitivním slova smyslu...
Byla jsem proto připravená i na variantu, že to možná nepůjde tak rychle, bude to bolet a taky možná nebudu mít na milostné hrátky chuť. Základem spokojeného a fungujícího vztahu, ať už jakéhokoliv (nejenom toho partnerského) je otevřená komunikace. Bez ní to podle mě nikdy nemůže fungovat hladce ke spokojenosti obou stran. Stejně tak jako jsem své myšlenky sdílela s vámi, jsem se o nich ještě během těhotenství bavila se svým mužem. Pro někoho možná neromanticky, bez zbytečných kudrlinek jsme se bavili o tom, jak si myslíme, že bude fungovat náš denní režim a intimní zvyklosti s miminkem, jak budeme řešit prostor na naše oblíbená „sexy dostaveníčka“, během nichž si tak ráda oblékám sexy krajkové kousky a zapojujeme do našich hrátek nejrůznější vibrující pomocníky. Přiznám se, že mi není dvakrát příjemné sdílet s někým své obavy, neb je vnímám tak trošku jako slabosti, ale na druhou stranou, s kým jiným byste měli být maximálně otevření, nebát se podělit o své strachy než s vaším partnerem?

I am glad that the comeback to our intimate games was natural and there were no issues. Even though I am not a huge fan of rumours, and I am not scared of hypothetical situations, I’ve heard and read a lot about sex after labour and not everything would be defined as an experience you would love to remember…

Thanks to that, I was prepared for the option that not everything may go according to plan, it will take a long time, it will be painful, or I won’t be in the mood. The most important thing in every relationship (not only with partners) is open communication. It can’t work the way that both sides would be pleased without it. The same way I shared everything with you here I talked about it with my partner. It may be a bit unromantic for some of you, but we openly discussed how do we think that our daily schedules will work, our intimate customs and how will we choose the places for our intimate sessions during which I love wearing lingerie and we involve erotic toys. To be honest, I’m not into sharing my concerns with someone because I take them as my personal weaknesses. But at the same time who should you be more open with than with your partner?


Takže jsme se nebavili, neprobírali jsme pouze, kdy a jak si najdeme čas užívat, ale třeba i jak budeme řešit, když to nepůjde, nebude chuť, atd… Nemyslím si proto, že nedorozumění týkající se sexu ve vztazích vznikají pouze kvůli jeho nedostatku, ale především proto, že dotyční nejsou schopni o svých potřebách, v tomhle případě o jejich menší četnosti mluvit.
Víte, že rádi zkoušíme všechno nové, dosud nepoznané. I když ne každá nová erotická pomůcka, co vyzkoušíme, je OMG a zaslouží si sdílení tady na blogu (zveřejnuji zde pouze produkty, se kterými jsem byla spokojená/jsme byli spokojeni). Díky naší touze vyzkoušet veškerý sortiment sexshopu jsem měla už dopředu v záloze několik pomocníků, se kterými bych se snažila případnou absenci sexu vylepšit. I když na ně nedošlo z důvodů, kvůli kterým byly zakoupené, když už jsem je pořídila, postupně jsme je v průběhu podzimu vyzkoušeli. 

So, we didn’t only talk about where and when to find a time to enjoy ourselves but also what would we do if it doesn’t go well, there wouldn’t be right mood…. Therefore, I don’t believe that misunderstandings about sex occur only when there is lack of it but because the partners are not able to talk about their needs and preferences. You already know that we like to try everything new and yet not explored. Even though every sex toy which we try isn’t something worth review here (I write reviews only about products that were worth it). Thanks to this desire to try everything from the sexshop range I had already bought few toys to try to make up the absence of sex at least somehow. Even if we didn’t use them for the purpose, we bought them we tried them during this fall.

A o které se s vámi chci v dnešním článku podělit.Pokud máte šestinedělí dávno za sebou, ale čistě ze zdravotních nebo třeba i jiných důvodů se na milostné hrátky stále ještě necítíte, nepřecházejte to, nečekejte, že se to samo nějak spraví. Buďte upřímná a sdělte partnerovi, co vás trápí, sužuje. Proč to prostě nejde, necítíte se atd.
Mimochodem nezájem o sex po porodu se může objevit nejenom u žen, ale i mužů. Nejhorší je nevědět, tvořit si v hlavě domněnky, které mohou být naprosto mylné. Buďte proto upřímní a otevření.

And let’s move to the ones I’d like to recommend you in this article.

If you have puerperium over but you still don’t feel ready for erotic games due to any reasons, don’t force yourself to try to overcome it or don’t just wait that it’s somehow going to get better. Be honest and tell your partner what bothers you. Why isn’t it working or why don’t you feel ready. I can’t forget to mention that the lack of interest in sex can occur not only for women but also for men. The worst is when you aren’t open with each other and you start overthinking.  

Milující partner vás nejspíš pochopí, ale podle mne kus sobce, co upřednostňuje vlastní zájmy, v tomhle případě vyvrcholení, je v každém z nás… Tak to prostě je. Pokud víte, že k intimnostem ve vaší ložnici nedošlo už dlouhou dobu, zkuste být alespoň trošku proaktivní.
Způsobů, jak ukázat, že vám na partnerovi záleží a váš svět se netočí pouze kolem plen, krmení a spánku miminka, je mnoho.
1) Můžete si navzájem dopřát příjemnou masáž, kterou zakončíte svými ústy nebo dlaněmi. Na rozdíl od běžných krémů a olejíčků, co se rychle vsáknou, doporučuji sáhnout po těch masážních, speciálně k tomu určených, a pokud si chcete dopřát romantickou atmosféru, doporučuji vyzkoušet masážní svíčky.

Loving partner will understand you, but I also think that there is a bit of ego centrism which makes us prefer our preferences and in this case orgasm…. That’s how it is. If you know that there is lack of intimacy in your bedroom, try to be at least a bit more proactive. There is a lot of different ways how to show affection to your partner and that not everything is about diapers, feeding and the baby’s sleeping schedule.

1) You can prepare massage for each other that can end with using your mouth or hands.  I recommend choosing the special oils for massages so they don’t get absorbed quicky. If you want to have romantic atmosphere the candles for massages are the best choice.2) Skvělým řešením jsou i nejrůznější masturbátory, o kterých jsem vám tu už psala. Můžete jimi partnera obdarovat, ale ještě lepší je zapojit jej do vašich hrátek. Ne nadarmo se říká, že masturbátor je připraven k akci vždy a všude. Nebolí ho hlava a nikdy není mimo provoz… Na trhu najdete obrovské množství výrobků v rozličných cenových škálách, které simulují nejrůznější penetrace, od orální, anální, až po klasický pohlavní styk…
Jak jsem psala, nám se tohle vyhlo, ale třeba po porodu dalšího mimi to tak snadné nebude, uvidíme…. Každopádně ještě před mým těhotenstvím jsme zkoušeli a zapojovali do našich hrátek pro zpestření masturbátory, které můžete vidět na fotkách:

2)Great solution is also using masturbators which I already posted about. You can give them to your partner or engage them to your erotic games. There is a reason why we say that masturbators are ready whenever, it’s not out of order or they don’t have headaches… There are many different products available in different price ranges offering various penetrations  from oral, anal to classical sex… As I said, this luckily wasn’t our case but maybe we will have to deal with it after another baby. But we tried engaging mastubators (the ones which are on the photo) before I was pregnant.Tenga Double Hole masturbátor, jak už z názvu vyplývá, nabízí možnost užít si análně a vaginálně zároveň. Podle mne rozhodně stojí za vyzkoušení, i když neřešíte žádné poporodní potíže, skvělý tip na nevšední dárek pro partnera.

Tenga Double Hole mastubator as the name already says provides option to please yourself by anal or vagina at the same time. I think that it’s worth trying even if you don’t have any issues after childbirth. It’s a great tip for a gift for your partner.

Fleshlight STU vagina patří mezi masturbátory střední cenové kategorie, na rozdíl od vajíček či jiných výrobků, které nabízí Tenga. Připlácíte si za o to reálnější stimulaci sexu. Myslím, že tohle nechce slyšet žádná žena, že kousek plastu tak moc připomíná pánům prožitek ze zásunu, ale feedback mého partnera byl skutečně víc než pozitivní. Samozřejmě, že tenhle výrobek nenahradí vše příjemné, co rozehrává vzrušující atmosféru při styku. Pokud chcete jen vyzkoušet něco nového, nebo víte, že bohužel tam dole budete ještě chvilku mimo provoz, Fleslight masturbátor může být příjemným řešením.

Fleshlight STU vagina is one of the mastubaters in the middle of the price range in comparation with other products that Tenga offers. You pay for more realistic stimulation of sex. I know that there is no woman who would love to hear that a plastic piece reminds their partners the feelings of having sex but the feedback I got was more than just positive. Obviously, this product can’t replace everything pleasing which is connected to the mood and atmosphere of having sex. If you just want to try something new but you know that the process of healing will take some time, this Fleshlight masturbator can be the solution.

Oboustranný průhledný masturbátor Clear Jack vám nemusím zdlouhavě představovat. Širší strana vám umožní zažít pocity jako při vstupu do vaginy. Užší otvor na druhé straně připomíná anální otvor, což může být fajn alternativou pro ty z vás, kteří jste ještě nepřekonali stud a neuvolnili se natolik, aby si váš partner mohl užít anální hrátky.
Se všemi jsme byli moc spokojení, proto vám je mohu bez obav doporučit.

Double sided transparent mastubator Clear Jack doesn’t have to be introduced lengthy. Wider side enables to feel like you are entering vagina and the narrow one enables to feel like you are entering anal. This can be great alternative for the ones of you which haven’t relaxed enough to try anal. We were happy everything and we can only recommend it.

Víte, že patřím (dáno všemi mými zkušenosti) mezi možná pro někoho až nechutné realisty. Ale to, že porodíte a máte doma miminko, je samozřejmě krásné a jedinečné, nicméně je to nejspíš pouze „highlight“ vašich dnů. Ostatní lidé okolo vás, včetně vašeho manžela/partnera, dál normálně fungují, mají své každodenní povinnosti, ať již ty pracovní, či soukromé. Ale nejenom to. Mají své touhy i potřeby. Pokud se proto chcete vyvarovat budoucích problémů a krizí, je důležité mluvit nejenom předem o svých obavách, ale i o případných potížích, které nastanou. Proto doufám, že jsem třeba někomu z vás dnešním článkem pomohla k lepší komunikaci s partnerem či řešení sexuální abstinence, která vás potkala.

You know that I may be way to realistic for some of you (it’s due to my experiences). The fact that you gave birth and have baby is beautiful, amazing, and unique but it’s only highlight of your days. Other people including your partner around you work normally, they have their daily duties, personal or work duties. And not only that. They have as well their desires and needs. If you want to avoid future issues and crisis, it’s important to talk about your concerns which can occur to be prepared. I hope that I helped at least someone with this article to work on your communication or how to solve the lack of intimacy.


SHOP MY LOOK