PRÁDLO NA DENNÍ NOŠENÍ

Minule jsme to téma nakousli, akorát jak je mým zvykem, jsem se rozepsala natolik, že už jsme k tomu, jaké vlastně prádlo na denní nošení nosím, nedošli. A taky jsem vám nestihla napsat víc o korzetu, který mám na titulní fotce k dnešnímu článku. To jsem zkrátka celá já. Začnu psát a na konci zjistím, že píšu úplně o něčem jiném, než jsem chtěla. Takže dneska to bude o prádle, které nosím běžně přes den.

Ale začnu tím korzetem, který patří mezi moje nejoblíbenější kousky, byť uznávám, že v horních partiích je mi lehce těsný, což už bylo, když jsem ho kupovala, ale zkrátka jsem nemohla odolat.

Byla to láska na první pohled, navíc ta první, na tu se prostě nezapomíná. Nikdy nezapomenu, jak jsem šla do pražského butiku Agent Provocateur nakupovat. V té době už jsem nějakou dobu fungovala jako společnice, měla jsem vyřešené ty nejzásadnější touhy a potřeby, jako bylo například přestěhovat se z koleje, která se s tím mým hříšným životem moc neslučovala, do prvního podnájmu. Konečně jsem měla dost prostředků na to, jít si nakoupit, co se mi líbí, a nemuset se v průběhu nákupu podívat na cenovku. Původně jsem si představovala, jak na rohu Pařížské a Kostečné ulice strávím polovinu odpoledne, ale vlastně mi stačilo vejít, abych se ve vteřině zamilovala do zelenočerného korzetu, který mi naprosto učaroval... Neřešila jsem nepraktické zapínání a povznesená sklenkou sektu, který mi byl při nákupu nabídnut, jsem blaženě s růžovou papírovou taškou odcházela.

Ten korzet jsem si mimochodem musela nechat přešít, protože se do něj sama zapínám asi 30 min. a průměrná mužská schopnost mě z něj vysoukat je tak 50 min., takže jsem po čase naštěstí přesvědčila jednu šikovnou švadlenu, aby mi do jeho boční části našila zip, díky kterému ho mohu dál, když mám chuť, nosit...

Přesně takovéhle kousky samozřejmě na denní nošení rozhodně nenosím. Dá se říct, že polovina z mého krajkovo erotického šatníku je nositelná pouze do postele, což je v pořádku, protože s tím vědomím jsem si ho cíleně kupovala... Myslím, že každá žena by měla mít pár kousků, které nemají jiný účel než zvýšit erotické napětí, cítit se dobře a připadat si sexy.

Jo přesně ty kousky, které když vidíte, tak po nich zatoužíte a vzápětí je většina žen okamžitě vrácí zpět, tam kde visely, neb jejich pořizovací cenu přepočtetou na X,Y jiných  praktičtějších věcí, které jsou třeba v domácnosti potřeba. Vykašlete se na to, žádný muž nedostane erekci z nových utěrek nebo ručníků, natož ze super výkonného nového odšťavňovače v kuchyni ( a pokud jo, tak je to magor a rychle pryč od něj :-).

Na denní nošení obvykle nosím, řekněme, obyčejnější značky, které splňují pár kritérií, dobře vypadají, zároveň jsou pohodlné a udrží prsa tam, kde mají být (silikon se samozřejmě moc nehýbe oproti těm přírodním ňadrům, ale to neznamená, že se musí někde nevkusně a nevhodně dmout).

Miluju Change Lingerie. A moc mě mrzí, že tahle dánská značka spodního prádla nemá kamenné butiky v České republice, protože mají opravdu překrásné a zároveň pohodlné a cenově velmi dostupné kousky.

Miluju #matchimatchi. Podle mě podprsenka musí ladit ke kalhotkám a já si nedovedu představit, že bych si byla schopná vzít třeba bílou podprsenku a černé kalhotky. Nějak přirozeně mi je to proti srsti, asi něco, jako kdybych si dávala na chleba zároveň hořčici s džemem. Vůbec v tu chvíli na moje rozhodování nemá vliv, jestli se někde budu svlékat, jestli někdo krom mě to prádlo uvidí, ale prostě mi přijde divné mít jiný vršek a jiný spodek. Pamatuju si, že první matchi matchi kombinace jsem vytvářela už na gymplu, v New Yorkeru nebo Teranově, kde jsem v té době nakupovala, ale už tehdá jsem chtěla mít stejně ladící podprsenku se spodním dílem.

Netajím se tím, že právě prádlo na běžné nošení si velmi ráda kupuju při příležitosti nějakých slev či zlevnění, ráda si pořizuji k podprsence víc spodních dílů, konkrétně tang.

Klasické kalhotky stringy nebo kalhotky s nohavičkou mi nesedí, asi mám moc velký zadek ;). Strašně mi vadí, jak se to pod oblečením hrne, je to pak vidět pod dalším oblečením, proto tak miluju tanga...

Takže na běžné nošení nemám problém si koupit klidně dva totožné spodní díly. Přijde mi to ideální, když někam jedu, třeba na víkend na jednu noc, vezmu si třeba jenom dvě podprsenky, ale zároveň k nim mám čtvery tanga (2x2). Což je super. I když jsem hodně čistotná, tak podprsenky většinou beru každé druhé vzití, zatímco kalhotky samozřejmě hážu do koše se špinavým prádlem ihned, proto preferuju mít víc spodních dílů. U těch nejoblíbenějších podprsenek jsem schopná si koupit stejný model v bílé i černé variantě a ke každé mít troje tangáče...

Ideální je na tohle třeba Lise Charmel, která už teda nepatří k levnějším značkách, ale ve slevách se její ceny pohybují na úrovni Triumphu či Palmers (více jsem o nákupech v outletech psala zde). Ti nabízejí dokonce dva druhy tang u některých kolekcí. Ty ultra sexy šňůrkovité, které v člověku vzbuzují motivaci odpustit si večeři i se sklenkou Proseca, jak jsou odhalené, a zároveň taková ta klasická tanga se širokým lemem, které jsou na denní nošení super pohodlné. Ale pořád se jedná o prádlo, které skvěle vypadá. Nikdy nepřestanu obdivovat ty překrásné barevné kombinace společně s krajkovým vyšíváním. 

Mám ráda vyztužené, nevyztužené, krajkové i hladké podprsenky, záleží na tom, co mám na sobě nad nimi. Jakkoliv erotiku zbožňuju, tak vykukující, prosvítající či nepasující prádlo patří leda na doma či do postele, ale ne pod běžné oblečení a na veřejnost... Co úplně nesnáším, stalo se mi to párkrát v minulosti, že jsem si koupila prádlo, které mi sedělo tak napůl, protože se mi moc líbilo, tak jsem si ho odnesla domů. A po prvním oblečení jsem se nemohla dočkat, až si ho svléknu, jak jsem se přes den cítila nekomfortně.

Jaké prádlo preferujete na denní nošení? Kteří výrobci vám vyhovují? Budu se moc těšit na vaše komentáře a zprávy na Instagramu. Všechny si je čtu a moc mě váš názor zajímá, protože Instagram je především o inspiraci. A pokud se vám článek líbil a chcete dostávat upozornění na další, tady se můžete přihlásit k odběru.

 


SHOP MY LOOK