POSTAVA

Tělo, postava, špeky, celulitida, strie. Není moc tlustá? Není moc hubená? Na Instagramu i v běžném životě je tohle velmi časté téma. Spoustě žen se honí hlavou podobné myšlenky při pohledu do zrcadla. Jakou postavu má vlastně společnice mít? Ze stories jste asi pochopili, že tenhle článek už mám rozepsaný poměrně dlouho. Tužkou na rty jsem ho kreslila ještě po dveřích svého bývalého sprchového koutu.

Článek, který měl být původně zaměřený na téma sebeláska, jsem nakonec nedopsala a přetvořila do takové, řekněme, volné odpovědi na jeden z vašich dalších četných dotazů. 

Začala bych nejdříve tou sebeláskou. Mít rád své tělo, a hlavně se v něm cítit dobře, je opravdu důležité. Ne proto, abyste měli hezké fotky na Instagramu nebo si mohli kupovat o velikost menší šaty. Důležitý je ten pocit. To, jestli se dobře cítíte tak, jak jste, protože to z vás vyzařuje navenek. Co si budeme povídat – pokud se budete cítit dobře ve svém těle, nebudete mít problém se svlékat či odhalovat před sebou nebo před svým partnerem. Budete si užívat oblékání nejrůznějších krajkových skvostů, a především si budete užívat milování.

Ta nejlepší vyvrcholení, orgasmy, ze kterých jsem se probírala několik minut, jsem poprvé zažila až v Praze, když jsem začala být spokojená sama se sebou a mít ráda svůj zadek. Je mi jasné, že určitě spousta z vás mi po tomhle všem napíše, že vám nepřijde, že mám velký zadek. Někomu bude ale možná připadat, že ho mám obrovský. Obecně není možné měřítka, kterými na sebe nebo i na druhé pohlížíme, navzájem porovnávat. Každopádně jsem se celé dospívání trápila tím, že mám děsně velký zadek. Vzhledem k tomu, že jsem v té době měla hrudník velikosti nula a obecně vrchní část těla ve stavu „no fit, no fat“, tak ten zadek skutečně k útlému vršku i pasu mohl vypadat rozměrnější. Postupem času, a to díky správnému cvičení, se mi podařilo tuhle tělesnou disproporci dle mého názoru alespoň trošku vyrovnat. Výrazně mi k tomu dopomohla, kromě cvičení na posílení vrchní části těla, i augmentace, která dala mé siluetě ty správné křivky…

Obecně mají muži rádi klasickou ženskou siluetu, to znamená: velká prsa, štíhlý pAs, pěkné boky. To byl už od nepaměti ženský ideál krásy, tzv. 90-60-90. Osobně si myslím, že na centimetr přesné míry nebo kila jsou podstatné, ale důležitý je opravdu celkový vzhled. Osobně jsem nikdy míry 90-60-90 neměla. V dobách, kdy jsem byla nejštíhlejší, což nebylo způsobené dietou, ale spíš nedostatkem času na sport, jsem měla míry 98-62-99. I když to v krajkovém prádle vypadalo  opravdu dobře, až tak moc praktické to nebylo. Znáte spoustu kousků z mého hříšného šuplíku. Je v něm minimum korzetů, což je dáno právě tím, že mi jsou většinou buď malé přes prsa, nebo volné v pase. Ten samý problém jsem vždy řešila u obepnutých šatů, košil aj. Zkrátka tenhle velký poměr mezi pasem a ostatními částmi těla nebyl pro oblékání úplně ideální. Záleží samozřejmě na tom, jak cvičíte a které cviky na břišní partie vyberete, ale mně se právě cíleným cvičením podařilo lehce rozšířit objem pasu, díky čemuž lépe zapadám do konfekční velikosti.

Rozhodně netvrdím, že jsem ideál nebo že mám ideální postavu. Někdy si vážně užívám pohled do zrcadla, a pak většinou natáčím něco do stories anebo fotím. Ale pak přijdou samozřejmě i dny, kdy na sobě hledám každou chybu, což je pro nás ženy bohužel asi typické. Schválně, holky! Všimly jste si někdy chlapa, který by takhle před zrcadlem řešil svoji postavu? Já jsem ještě žádného takového nepotkala :-).

Víte, že miluju motivační knížky. V jedné z mých nejoblíbenějších s názvem „Láska, vztahy a přátelství“ to Don Miquel Ruiz krásně píše. Pokud chcete psa, nekupujte si kočku, ze které se budete snažit udělat psa nebo naopak. I když autor užil tohle přirovnání především v souvislosti se vztahy, mně přijde extrémně výstižné i ve vztahu k vlastnímu tělu. Pokud máte široké plné boky, nemá smysl toužit po rachitické útlé postavě. Stavba kostry se nedá změnit sebelepší dietou či jídelníčkem. Můžete ale udělat ze sebe tu nejlepší verzi sebe sama. Zdůrazněte své přednosti, zapracujte na drobných nedokonalostech či je lichotivě schovejte. Nechtějte nemožné, protože pokud si stanovíte cíl, který bude tak velký, že ho nebudete schopni zrealizovat, velmi rychle přijde akorát frustrace z neúspěchu. Postupujte krůček po krůčku a užívejte si každý den ve svém těle, na kterém pracujete a které vypadá čím dál tím lépe…

A protože jsem do dnešního článku chtěla zahrnout i odpověď na otázku, jakou postavu má mít společnice, tak tohle téma dokončím. Jsou muži, kteří milují extrémně obézní ženy s výraznou celulitidou. Pak jsou pánové, kteří touží po opravdu vychrtlých kráskách, ze kterých doslova trčí kosti. Samozřejmě, že platí „100 lidí, 100 chutí“ a vždy se najdou muži, kteří mají rádi extrémy. Obecně si ale myslím, že pokud se chce někdo stát úspěšnou a vyhledávanou společnicí, je kromě dobrých jazykových předpokladů, inteligence, kultivovaného chování, pohledné tváře či vytříbeného vkusu potřeba i souměrná pevná postava. „No fit, no fat“  v prádle moc dobře nevypadá. 

Valná většina mužů nepreferuje  a nevyhledává extrémy. Na rovinu: proč by trávil večer či víkend (a ještě k tomu za to platil :) s někým, kdo vypadá hůř než jeho stálá partnerka či jakákoliv holka, kterou může sbalit za 5 minut v baru…Postava je u společnic důležitá. Neříkám, že je to alfa a omega, protože důležitá je kombinace všeho. Můžete mít skvělou postavu, dokonalé dlouhé nohy do nebe, svůdnou šíji a pohled něžné laně, ale ve chvíli, kdy se otočíte a promluvíte, tak to lidově řečeno můžete ve vteřině zabít a nepomůžou vám ani vlasy po pás.

A nebude to fungovat ani naopak. Sebesečtělejší, vysoce inteligentní, klidně i vtipná a šarmantní dívka průměrného vzhledu se podle mého názoru nemůže stát úspěšnou společnicí, dokud nezapracuje i na vizuální stránce svojí osobnosti. Už jsem to tu kdysi psala, byl to jeden z prvních článků na blogu –  na vykydlém zadku se překrásné kraječky vyjímat nebudou, krátery a dolíky na stehnech půvab punčošek a podvazkových pásů také nezvýší.

Hnutí typu za normální holky a jiná jsou fajn. Je určitě skvělé, že vznikají, protože spousta mladých slečen může být kvůli nereálným fotkám na sociálních sítích frustrovaná. Pokud ale chcete vyměňovat svůj čas za odměnu v obálce, která na vás bude čekat v hotelovém pokoji, tak se to bez práce na sobě, a především na vlastním těle, neobejde. Toť můj názor.

Přeji Vám krásný sobotní večer

 

Vaše Lucka ♥

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na titulní fotce:  body/teddies Victoria Secret (starší kolekce)


SHOP MY LOOK