ORGASMEM K RYCHLEJŠÍMU PORODU

Hlavním tématem mého blogu je sex, sexy život a vše okolo, co s tím souvisí – od recenzí erotických pomůcek, tipů na sexy svůdné prádlo či na to, kde si užít skvělé rande, ať už je více či méně závažné, to nechám na každém z vás.

Přiznám se, že jsem chvilku váhala, jak moc a v jaké formě budu na blogu sdílet těhotenství a mateřství. Co si budeme povídat? Tahle období v životě ženy obvykle nenesou přízvisko sexy nebo žhavá. Můj muž tvrdil, ještě než jsem otěhotněla, že budu „super bitch mama“, tak doufám, že měl pravdu. Protože rozhodně tohle označení se mnou rezonuje víc než označení bio matka, která sdílí tipy na ty nejlepší příkrmy. Já bych ráda zůstala u recenzí produktů ze sexshopu.

Na druhou stranu se jedná o životní etapy, se kterými se velká část z nás za život setká a méně či více jim to ovlivní budoucí život. Tím myslím ten sexuální, pochopitelně…

Vzhledem k tomu, že nám chvilku trvalo, než jsme se našeho syna dočkali, jsem měla spoustu času (jak už to tak u plánovaného mateřství bývá) si zjišťovat nejrůznější informace. Přiznám se, že víc než „králíčci usínáčci“, antikolikové láhve či bambusové dečky mě bavilo hledat si informace o tom, jak prožít co nejhezčí porod. A ano, myslím tím i orgasmický porod (během porodu se aktivují v ženském těle stejné hormony, které se uvolní během orgasmu – oxytocin a adrenalin. Díky nim dochází k otevírání porodních cest, což dokáže navodit prožitek naprostého štěstí a radosti).

I když jsem sama přímo orgasmický porod nezažila, rozhodně jsem přesvědčená, že je možné ho prožít. Vzhledem k tomu, že neplánujeme mít doma jedináčka, tak doufám, že jako mnohem zkušenější zažijeme při dalším pokusu ještě lepší, takřka euforický porod, který právě bývá nazýván tím orgasmickým.

V dnešním článku se s vámi chci podělit o to, jestli si skutečně díky milování a prožitému orgasmu můžete příchod vašeho potomka na svět usnadnit a zpříjemnit. Víte, že nerada odkazuju na nejrůznější studie. Citací a pročítání nejrůznějších statistik a analýz jsem si během studia užila dostatek. Faktem ale je, že mužské sperma má nejvyšší koncentraci prostaglandinů, jaká se může přirozeně vyskytnout. Prostaglandiny mají vliv na zrání děložního čípku a připravují ho na porod. Prostaglandiny se také používají k vyvolání porodu v porodnici (jsou obsaženy v tabletách, které se využívají k tzv. preindukci porodu a zavádějí se až k děložnímu čípku). Což jsou za mě neoddiskutovatelné argumenty. Kdo jste četl můj předchozí článek o sexu v těhotenství, víte, že jsme si užívali až do porodu každý den. I když samozřejmě ke konci těhotenství jsme skončili u ranního sexu, protože na noční hrátky už z mojí strany občas nebyla víc energie než chuť. Měla jsem bezproblémové těhotenství, takže často byla chuť i síla, ale malý se večer neskutečně v břiše mrcasil. Různě hýbající se břicho, na kterém se občas objevovala ručička nebo nožička, v nás vzbuzovalo všechno jiné než chuť na to znovu skočit…

Ale to jsem odbočila. V rámci přípravy na porod jsme absolvovali individuální kurz hypnoporodu pro páry, kde mi naše lektorka vše, co jsem si načetla, znovu potvrdila. Byla jsem proto rozhodnutá, že vyzkoušíme vyvrcholení jako cestu k příjemnějšímu porodu doslova za každou cenu. Víte, že jsem zastáncem toho, že pokud si chcete maximálně užívat a posouvat hranice rozkoše, musíte dokázat být 100 % otevření a ochotni komunikovat i o tématech, která možná nejsou vždycky nejpříjemnější. Shodli jsme se doma na tom, že bez ohledu na to, v jaké situaci nás první doba porodní zastihne, se pokusíme udělat maximum proto, abych se udělala, ať už s pomocí partnera nebo nějaké oblíbené pomůcky, a díky tomu porod urychlila. Vím, že to nezní sexy, protože šlo spíš o takovou pragmatickou dohodu s jediným cílem, ale stejně jako v ostatních článcích na blogu, tak i tady s vámi sdílím své zkušenosti takové, jaké jsou. A to je mimochodem obrovská výhoda toho, když píšete blog anonymně.

Jsem přesvědčená, že stahy svalstva během orgasmu pomohou porod rozběhnout, a i výrazně ho urychlit. Myslím si, že na můj velmi rychlý porod mělo naše ranní milování jednoznačně pozitivní vliv. I když jsem nezažila přímo orgasmický porod, prožila jsem hezký, rychlý porod (porodila jsem totiž v jiné porodnici, než bylo původně v plánu, díky té rychlosti jsem neměla ani příležitost uplatnit vše, co jsem se v kurzu naučila, natož dodržet naši dohodu). Ale jsem opravdu vděčná, že vše proběhlo přirozeně, bez použití tišících prostředků, byť jsem se nevyhnula nástřihu, což mě malinko mrzí.

Pokud si rádi užíváte, což se tak trošku předpokládá, a dočetli jste dnešní článek až sem, hledáte informace o tom, jak si příchod potomka na svět zpříjemnit : -), tak vám za mě pravidelné milování ke konci těhotenství víc, než doporučuji. Spoustu užitečných informací o orgasmickém porodu najdete v této knížce, pokud se raději díváte než čtete, tak určitě doporučuji shlédnout dokument od Debry Pascali Bonaro. Doufám, že my příště stihneme náš plán uskutečnit…

 


SHOP MY LOOK