Život společnice Můj život

OBOČÍ

Benefit je na „problematiku obočí” naprostý přeborník a neznám jinou kosmetickou značku, která by této obličejové partii věnovala tolik pozornosti. A také nemohu o jiném kosmetickém brandu říct, že si mě získal tolik jako právě Benefit. Nádherné obaly s designem v retro stylu, obchůdky vychytané do posledního detailu (pokud tedy nakupujete v zahraničí, v ČR pouze Benefit Brow Bary v rámci Sephory), silná pigmentace, vychytávky, které jinde nenajdete, neustálé uvádění novinek… To všechno dělá značku Benefit zkrátka TOP! Dnes bych vám proto chtěla ve své recenzi představit několik vychytávek, které rozhodně stojí za pozornost… ;)

Na vzhled mého obočí mají bohužel dodnes vliv poměrně brutální zásahy, které jsem mu uštědřila v průběhu dospívání. Na MTV zažívala největší chvíle slávy Christina Aguilera či Gwen Stefani. Obě tyhle blonďaté krásky měly místo obočí pouhé čárky...
A protože jsem odjakživa toužila vylepšovat svůj vzhled a pracovat na něm, vyškubla jsem si skoro celý tehdejší porost a dokreslovala si místo něj tenkou linku. Je to jeden z důvodů, proč fotky ze střední školy raději nevytahuju. Mému obličeji, bez ohledu na současné či minulé trendy, úzká úprava rozhodně neprospěla. Bohužel i když si obočí dnes trhám už minimálně, do své původní hustoty už nikdy nedorostlo, takže si ho vybarvuji a tvaruji různými produkty.

Pokud si se svým obočím zpočátku vůbec nevíte rady, doporučuji vám navštívit Benefit Brow Bar – což je super služba, díky které vám profesionálka obočí vytvaruje, nabarví, zastřihne (zkrátka co bude potřeba:) ). 

Já jsem právě takhle kdysi americkou značku ze San Franciska objevila. Procházela jsem se po Sephoře, bylo to zhruba rok a půl po přestěhování do Prahy. Nevím, jestli jsem tehdy byla zoufale nalíčená (pravda, neustále jsem zkoušela své líčení zdokonalovat, ale do dnešní podoby to mělo ještě hodně daleko), nebo prodavačka vycítila, že jsem ochotná nakoupit, zkrátka mi nabídla nalíčení.
Po ani ne půlhodince v jejích rukou jsem měla pocit, že se nepoznám. Nalíčila mě velmi jemně, přitom zdůraznila veškeré přednosti...
Byla jsem nadšená, takže jí nedalo velkou práci mě přesvědčit, abych si nakoupila téměř všechny produkty, které na mě použila...

Nejvíce mne na jejím výtvoru překvapilo právě zvýrazněné obočí. Do té doby mi ho ani na předchozím profesionálním focení s líčením nikdo neupravil či nedobarvil.

Tužka na obočí Goof Proof Brow Pencil, která má maličko netradiční tvar připomínající deformovaný kosočtverec (širší plochou tužky si vykreslíte větší plochu obočí a hranou tužky zase definujete jeho tvar), je od té doby stálicí v mé kosmetické taštičce. Stejně tak i bezbarvý fixační gel na obočí Ready, Set, Brow! 

Po čase jsem do běžné denní rutiny zařadila i High Brow Glow, což je rozjasňovač pod obočí v tužce. Působí decentně, ale zároveň obočí zvýrazní a pozvedne. Tužka je krásně měkká a kreslí skoro sama, není vůbec nutné tlačit. High Brow používám nejen pod obočí, ale i pro rozjasnění do vnitřního koutku oka. Za dobu, co ji používám, změnily obal z černé na stříbrnou, ale složení a barva tužky zůstaly stejné.

Takovouto náhodou tedy vznikla moje láska k Benefitu. Dá se říct, že jsem mu od té doby striktně věrná. Protože jsem maximálně spokojená, nemám touhu ani důvod hledat produkty na úpravu obočí od jiných značek. Dlouhou dobu jsem si kupovala, a také často dostávala jako dárek, set v plechovce Soft & Natural. Vypotřebovala jsem jich minimálně devět. Obsahoval všechny mé oblíbence, navíc za výhodnou cenu... V zahraničí vždy nabízeli 6 odstínů, zatímco když plechovka dorazila konečně do Čech (asi 3 roky poté, co jsem si ji začala vozit z cest), prodávali pouze 2 odstíny Deep a Light, což je pro mě nevyhovující. Kupuji si ráda odstín n°4,5 nebo n°4.

Loni jsem přidala pudr na úpravu obočí Foolproof Brow Powder, ve variantě Medium (také ve fitku na páse sjíždíte youtuberky a pak podle nich nakupujete? :-)). Posunul výsledný vzhled mého obočí ještě o level výš, je přirozenější než pouze upravené tužkou a gelem...
Na co se nejvíc těším ze své krabice alias kufříku, který jsem si přivezla z dovolené? Na precizní tužku na obočí Precisely, My Brow. Doufám, že mi s ní půjde vykreslit efekt jednotlivých chybějících chloupků. Poměrně velké naděje vkládám i do
Ka Brow krémovo-gelové barvy na obočí se štětečkem, který je šikovně schovaný a zakomponovaný do uzávěru. Plánuji ji používat na super rychlé líčení... Od Benefitu mám vyzkoušené i další vychytávky, například korektor, o kterém jsem psala zde.

 

Lucka  ♥

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na titulní fotce:  Podprsenka a tanga Change Lingerie kolekce Maggie  a župan ze sexshopu

 

 Oct 21 2020 05:26:59