NÁKUPY V TOSKÁNSKU

Předpokládala jsem, že po dovolené v Toskánsku bude naplněný spíš náš vinný sklep, než že si rozšířím svoji sbírku spodního prádla. Musím říct, že Florencie i přilehlé okolí mě velmi mile překvapily, protože je zde spousta skvělých možností nákupů, a to nejenom spodního prádla, na které se dnes zaměřím.

I expected to fill our wine cellar than to expand my lingerie collection after our vacation at Tuscany. But I have to say that I was pleasantly surprised with the opportunity to shop not only lingerie at Florencia and it’s close neighbourhood.

Butik La Perla už v Praze dlouhou dobu nemáme. Jediná pobočka tohoto výrobce exkluzivního spodního prádla se v naší metropoli stejně moc dlouho neohřála. Tuším, že byla otevřená dva roky. Nabídka zboží zde byla (alespoň podle mě) spíše průměrná a v kombinaci s vlažně obsluhujícím personálem se asi nejedná o místo, které bude někdo tak zásadně postrádat!

There isn’t boutique La Perla in Prague for some time now. The store itself didn’t last for a long time at our capital city. I believe it was open only for two years. The offer was average and in the combination with not that great shop assistants I think that is not missed.

Ve Florencii už jsem párkrát byla, ale do butiku této italské značky jsem doposud nezavítala. Jsem ráda, že tentokrát nám čas na nakupování vyšel, i když byl limitovaný potřebami našeho miminka, takže to byl takový rychlonákup, ale i tak stál za to! Pokud budete mít cestu kolem, tak rozhodně doporučuju tento butik mezi návštěvami vinic nevynechat. Doslova dvoupatrová výkladní skříň spodního prádla stojí podle mě rozhodně za návštěvu, i když si zrovna nic koupit nepotřebujete. Jako inspirace či motivace pro další doplnění šatníku s prádlem poslouží dokonale.

I’ve been in Florencia few times, but I hadn’t had time to visit the boutique. I am glad that I managed to go there this time even though we had limited time with the needs of our baby. It was more like super quick shopping, but it was totally worth it. If you have some time in between visiting the wine yards I recommend not to skip this boutique. It’s literally two floored display window full of lingerie and it’s worth visiting even though you don’t intend on buying anything. It works perfectly as inspiration or motivation for your wardrobe.

Nepatřím mezi velké fanoušky jiné, možná ještě známější italské značky Intimissimi, i když samozřejmě od ní také pár kousků doma mám. Poslední kolekce mi přijdou míň a míň zajímavé. Ale pár zajímavých kousků se u nich vždy najde.V Itálii seženete stejný sortiment jako v obchodech všude jinde. Pokud si chcete pořídit kousek ze starší kolekce, který už nemůžete nikde sehnat, nebo preferujete výhodné nákupy, značky Intimissimi a Calzedonia jsou zastoupené i ve dvou outletech, které při projíždění mezi vinicemi možná budete míjet. Jak v outletech, tak v každém větším městě je zastoupen výrobce spodního prádla, korzetů i plavek, kterého mám velmi ráda a v České republice se dá zatím sehnat pouze na dvou místech (Praha – OC Chodov, Brno – centrum).

I am not a huge fan of a bit more known Italian brand Intimissimi even though I have a few of their pieces at home. Maybe it’s just my issue but it feels like that the most recent collection they have the less appealing and original it is. But you can find few interesting pieces. The offer is the same in Italy as in any other country. If you are down to buy something from older collection or in a sale you can find two outlets which offer Intimissimi and Calzedonia while driving between wine yards. There is a lingerie brand offering not only lingerie but also corsets and swimsuit in every bigger city apart from the outlets. I fancy this brand, but you can buy their pieces only at two places in Czech Republic (OC Chodov at Prague and In the Brno’s city centre)

Yamamay, stejně jako Change lingerie, o kterém jsem vám tu už kdysi psala, mám moc ráda na běžné každodenní nošení. Spousta kousků je z kategorie „nepřekvapí/neurazí“, ale občas mají v kolekcích rajcovní body nebo perfektní župánky, to samozřejmě záleží kolekce od kolekce. Několik mých nejoblíbenějších kousků pochází právě od Yamamay a pokaždé, když je vytáhnu na focení, tak vás zaujmou a chodí mi pak dotazy, odkud to mám.

I enjoy wearing Yamamay as well as Change lingerie, which I already wrote about, daily. Plenty of their pieces „don’t make you excited but they don’t offend you as well“ but sometimes you can find something flirty or perfect nightrobe. It differs with each collection. Some of my most favourite pieces are from the brand Yamamay and I get many questions about them every time I bring them to photoshoot.


SHOP MY LOOK