KAM NA WELLNES

Co jsem v jednom z postů na Instagramu slibovala, to i plním. Dnešní článek se dá nazvat moje zhodnocení uživateli Instagramu tolik vychvalovaných wellness v Čechách. Ptali jste se mě, proč nesdílím vzhledem k častému cestování více tipů na hotely, restaurace a jiná zajímavá místa, která stojí za to v dané lokalitě navštívit. Důvod je prostý, ke kvalitní cestovatelské recenzi patří podle mě fotografie a já, vzhledem k tomu, že jsem v roli doprovodu, si ne vždy mohu dovolit fotit. Nechci a nebudu na svém blogu postovat stažené fotografie z fotobank nebo internetu. Věřte, nafotit kvalitně cokoliv, není otázka jedné minuty. Nepřijde mi vhodné trávit focením polovinu večeře, výletu, na který jsem pozvaná. Jsou samozřejmě klienti, u kterých vím, že jim to nevadí, proto alespoň nějaké fotografie mám :-)

Dalším důvodem, proč jsem nepřidávala cestovatelská doporučení, bylo, že já sama se většinou inspiruju Instagramem. Takže mi nepřišlo, že bych přispěla něčím novým, ještě neobjeveným...

Na druhou stranu všechna místa, o kterých tu budu dnes psát, jsem navštívila několikrát, protože jsem v tomto stejně jako u kosmetiky konzerva konzervativní. Když se mi na místě líbí s jedním klientem, ráda se tam vrátím s někým jiným :-) V Čechách není tolik míst, kde je gastronomie na vysoké úrovni, zajímavý vinný lístek (nebo alespoň snesitelný, protože co si budeme povídat, některé zkušené a znalé vinaře je opravdu těžké uspokojit), příjemný personál a výborné spa. Párkrát se mi stalo, že jsem v dané lokaci byla během krátké doby několik víkendů po sobě a personál už mě vítal jako stálého hosta (naštěstí diskrétně ;) ).

Pořadí bude podle oblíbenosti.

Mé úplně nejoblíbenější místo v Čechách je celkem vzdálené od Prahy, ale určitě stojí za to sem zajet. Jedná se o hotel Miura v Čeladné (https://www.miura.cz). Počtem návštěv si nejsem přesně jistá, ale 7× jsem zde byla určitě. Jedná se o moderní designový hotel (už samotná návštěva hotelu se podobá návštěvě galerie, lobby plné uměleckých děl, sochy od Davida Černého) s perfektním spa, úžasnými maséry, prvotřídní kuchyní (jejich degustační menu). Považuji to za jedno z nejlepších míst v Čechách. Pokud mám možnost volby, vždy se ráda vydám sem do Beskyd. Pokud máte možnost, doporučuji zvolit pobyt v týdnu, víkendy, především v průběhu golfové sezony, jsou někdy nabitější, jak ve spa, tak i v restauraci + na golfu vás neustále tlačí další flight za vámi. Pro golfisty neznám lepší místo. Komu se nechce hřiště chodit, není problém nechat si přistavit buggynu přímo k hotelu. Starší hřiště The Old Course je příjemné i pro méně zkušené golfisty a golfistky. Oproti tomu The New Course je pěkně záludné. Prvních devět jamek se jeví jako snadné, proto když jsem ho hrála poprvé, jsem začala zpochybňovat uvedený rating. Ale od 10. jamky musíte překonat několik záludných bio zón a příkopů, kde jsem mimochodem utopila spoustu „žůžových“ míčků :D Takže rating 140 je odpovídající :-)

Chateau Mcely

Na Instagramu, nebo alespoň na profilech, které sleduji já, je mnohými vychvalován do nebes  zrekonstruovaný lovecký zámeček Chateau Mcely (https://www.chateaumcely.cz/). Osobně z něj až tak unesená nejsem (byla jsem zde 3×). Jak víte, miluju spa, bazény, sauny a v tom Chateau Mcely rozhodně neexceluje. Spa zóna, pokud se to tak vůbec dá nazvat, je oddělená od hlavní budovy, což znamená, že do ní musíte pěšky venkem, což v podzimním nebo zimním počasí není moc příjemné. Vířivka je venkovní pro 4–6 osob (podle mě se jedná o vířivku pro privátní účely, někam na terasu nebo k rodinnému domku, ne pro účely zařízení, kde je větší počet hostů). Každopádně to znamená, že prostě čekáte, až bude ve vířivce volno. Venkovní domeček nabízí menší saunu, dále je zde možnost ochladit se ve venkovním jezírku, což mě také moc nelákalo.

Za další nevýhodu pro vícedenní pobyt zde považuji minimální vyžití v okolí. Můžete si zapůjčit kola, popřípadě se jít projít do vesnice (což pro některé cizince může být vskutku skanzenový zážitek :-) Právě vzhledem k minimálnímu možnému sportovnímu vyžití (není zde fitko, což jsem postrádala nejenom já, ale i někteří klienti, které jsem sem vzala) jsme vždy měli objednanou masáž. A musím říct, že ani jednou se nejednalo o nic speciálního (na Miuře například thajské masáže provádí skutečně Thajka). Abych pouze nekritizovala, Chateau Mcely jsou překrásné, co se týče interiéru, se kterým si majitelé opravdu vyhráli. Nezapomněli na žádný detail, každý pokoj má jiný design, vinný sklep i menu v podání šéfkuchaře je také excelentní a snídaně jsou jedny z nejlepších, které jsem v Čechách ochutnala. Protože se jedná o místo vzdálené pouhou hodinu jízdy od Prahy, považuji ho za ideální volbu na jednu, maximálně dvě noci. Delší čas bych zde rozhodně netrávila. Zažila jsem zde dvakrát i večeři ve zlatém sále při 1000 svíčkách, což byl opravdu překrásný a nezapomenutelný romantický zážitek, ale při poslední návštěvě už jsem možnost rezervace této privátní večeře neviděla...

Právě díky Instagramu si brousím zuby na wellness hotel V Nebi, který vypadá naprosto fantasticky. Vzhledem ke kapacitě 13 pokojů se mi ale nikdy nepodařilo na tomto krásném místě v Jizerských horách udělat rezervaci, když jsem sháněla místo pro strávení několika dnů v Čechách (hotel jsem objevila díky Michaele Jonáš, kterou už jsem jako zdroj inspirace, nejenom té fashion a kosmetické, několikrát uváděla).

Pokud se vám nechce cestovat nebo nemáte tolik času, tak dalším osvědčeným tipem na příjemně strávené odpoledne či večer je návštěva privátní vířivky hotelu Emblem v Praze (https://www.emblemprague.com/homepage). Přiznám se, že si nejsem jistá, jestli je možná rezervace pouze vířivky a masáže, vždy jsme byli v hotelu ubytovaní. Výhled na Pražský hrad i ostatní památky je odtud ale fenomenální.

Pokud bylo na Miuře plno, což se mi párkrát stalo, zvolila jsem dvakrát alternativu Chateau Herálec na Vysočině (https://www.chateauheralec.com), které určitě mohu také vřele doporučit :)

 


SHOP MY LOOK