JEDNA SKLENKA...

Se sklenkou v ruce je leckdy vše snazší, lépe se vám přivírají oči nad spoustou maličkostí, člověk je povolnější a často mu i gentleman sedící naproti připadá vtipnější.

Šampaňské či jiné perlivé víno podle mne k nezávazným schůzkám pasuje víc než cokoliv jiného. Lehkost ťuknutí sklenky i lahodný první doušek krásně prolamují bariéry v prvotní seznamovací konverzaci, zlepšují teplotu v chladných dnech, ve kterých vaše bradavky nechtěně prozrazují vzrušení z budoucího setkání, na které jste vyrazily ve svůdných hedvábných šatech, které sice neskutečně lichotí vaší siluetě, ale než aby zahřívaly, spíš chladí.

Alkohol může být skvělým sluhou při prolomení počátečních bariér a odhodlání se k nejrůznějším sexuálním experimentům, ale zároveň, pokud budete zapíjet veškeré chmury, připíjet na vše povedené a dodávat si díky sklence či panáku odvahu, kdykoliv bude třeba, může se z něj stát i velmi zlý pán.

Kdysi dávno v Londýně jsem se setkala se společnicí, která nepila. Abstinovala. Bylo to zvláštní, náhodné setkání, já a můj klient, respektive klient kamarádky, kterého mi přeposlala, jeho business partner a ona. My dva jsme se v té době moc neznali, takže jsem nevěděla, kdo je ona ani on. Jen bylo při večeři vtipné, jak několikrát musela upozornit personál, aby jí nenaléval, nedoléval či nepřinášel čistou sklenici. Asi bych v podobné restauraci očekávala lepší servis, ale vypadalo, že i oni nejsou zvyklí obsluhovat abstinující hosty. Později v baru jsem se přímo od ní dozvěděla, že kdysi prý pila tolik, že nemohla přestat, a tak začala navštěvovat terapie a od té doby nepije. Nepije ani s klienty, díky této větě jsem pochopila, že jsme tam tehdy byly ve stejné roli. Na spoustu zážitků i lidí jsem už dávno zapomněla, ale na tmavovlasou Evu z Londýna si občas vzpomenu.

Ta hranice je tenká, leckdy možná tenčí, než si myslíme. Dnes záleží pouze na mne, jestli si víno večer dám, nebo ne (krom koktejlů jsem nikdy nic jiného nepila). Ale když roztočíte kolotoč nezávazných setkání, tak těch možností bude rázem mnohem víc, při každém seznámí, večeři nebo obědě. Po cestě vlakem, na letišti před odletem, během letu, při čekání v hotelovém lobby baru…

Pojďme si říct, že to není vůbec špatné – kdo by si tu sklenku nevychutnal, že. Nicméně pokud alkoholu neholdujete, neznamená to, že si nemůžete užívat nezávazných schůzek, jen si myslím, že je fér to říct předem. Zažila jsem klienty, kterým vysloveně vadilo, když slečna měla jiný vkus v této oblasti. Jeden můj stálý klient měl rád červené kalifornské, dodnes na všechny ty skvosty z Napa Balley, které jsme spolu vypili, ráda vzpomínám. Kráska, kterou potkával přede mnou, pila pouze bílé. Několikrát mi sám řekl, že raději pije víno ve dvou než sám (mezi námi, taky ho míň vypijete, a o to víc si pak užijete, zejména u pánu to tak platí…).

Tím se dostávám k druhé možné situaci. Nikdy jsem neholdovala drogovým ani alkoholovým dýchánkům, neodsuzuji to. Jen to není můj styl, neužila bych si to. Nicméně jsou klienti, kteří si chtějí užít párty se vším všudy, leckdy nejenom s alkoholem. Proč ne? Jen je důležité, aby potkali slečnu, která to vidí stejně a chce s nimi držet krok.

Opačný extrém, který moc často nepotkáte, ale přesto existuje, jsou klienti- zapřisáhlí abstinenti. Moje kamarádka Bella strávila čtyři dlouhé dny v Bruselu s asketickým gentlemanem, který nepil. A co víc, alkohol mu vadil, protože jeho otec se prý opíjel do němoty a on na to má špatné vzpomínky. Pro Bellu, která začínala popíjet bublinky vždy už na letišti, to nebylo moc příjemné setkání. Nudný klient, se kterým si moc nesedla, nevlídné počasí i absence drinků, které by tu šeď trošku rozproudily, prý učinila z průměrného setkání příšerné.

Nikdy nebudu tvrdit, že alkohol je metla lidstva, naopak. Víno miluju. Perlivé k snídani, bílé k obědu a červené k večeři. Jsem ráda, že jsem nikdy žádného klienta zarytého abstinenta neměla. Nicméně je důležité znát svoji míru (každý máme jinou výdrž i tělesnou konstituci) a limity, pít tak, aby setkání bylo nezapomenutelné v tom dobrém, nikoliv špatném slova smyslu, bez ohledu na to, jestli si užíváte na služební cestě se svým šéfém nebo jste na rande za finanční odměnu, o kterém se nikdo nikdy nesmí dozvědět.

Protože co si budeme povídat, opilá žena sexy není nikdy. A rozhodně nikdo nebude nadšený, pokud mu na setkání dorazí slečna, která je pod parou a místo žhavého večera vypije celý minibar, nebo rovnou odpadne do říše snů. Zároveň je zbytečné pít cokoliv, co vám nechutná, nebo ve větším množství, než si budete užívat, jenom proto, že chcete s někým držet krok. Protože pak ten váš krok spíše než svůdně smyslný bude vratký a ráno při úprku na toaletu velmi rychlý…

Dnešním článkem jsem chtěla vyvrátit jedno z velkých klišé, které o této oblasti panuje. Neplatí zde žádné rovnítko. Ano, nejspíš máte více příležitostí k tomu dát si drink, snadněji se můžete setkat i s nabídkou na vyzkoušení jiného povzbuzovadla, ale záleží pouze na vás, co a jak často si dáte.  


SHOP MY LOOK