JAK VYPADAT SEXY A SKVĚLE KDYKOLIV

 

V dnešním článku se s vámi chci podělit o své zkušenosti s permanentní make-upem. Chvilku jsem váhala, jestli je vhodné do podobného tématu zabředat. Ne z toho důvodu, že si myslím, že by bylo nezajímavé. To naopak. Ale protože tím, že vám nechci ukazovat svoji tvář, tak vám přece jenom z toho permanentního make-upu tolik ukázat nemohu. Vzhledem k tomu, kolik hrůz (myšleno nehezky provedených permanentů) celkem pravidelně v pražských ulicích potkávám, myslím, že je to téma, které si samostatný článek určitě zaslouží.

A to hlavně proto, že od doby, co jsem si nechala za pomoci tetování zvýraznit rty, oči i obočí jsem už tolikrát po ránu slyšela, jak jsem krásná, půvabná či přirozeně krásná, což co si budeme povídat, neomrzí poslouchat nikdy. Věřím, že podobná slova, chce poslouchat každá žena, nejenom po ránu. Pro permanentní make-up jsem se osobně rozhodla kdysi dávno (myslím, že dneska už tohle označení mohu použít :)) a zpětně musím uznat, že při mně stáli skutečně všichni svatí, jak se říká...

Přiznám se, že jsem nepodnikala sáhodlouhý průzkum trhu, a vlastně ani už ani nevím, jak jsem na salon Klaudie Eis narazila – pravděpodobně mě zaujaly fotky klientek před a po na Facebooku (bavíme se od době, kdy Instagram již sice existoval, ale zdaleka ještě nebyl tak populární). Objednala jsem se a byla jsem s přístupem i výsledkem maximálně spokojená. Měla jsem štěstí, že jsem narazila na profesionálku a neodnesla jsem si památku v podobě nějaké modročerné hrůzy podobající se tlačence v oblasti obočí a tak, však asi víte, co myslím… Chtěla jsem vypadat dobře a výrazněji i po probuzení a po obdobích, kdy jsem chodila spát s lehkým make-upem, s čímž jsem se vám taky v jednom starším článku svěřila, jsem se rozhodla pro inteligentnější, a hlavně zdravější řešení pro pleť – a to aplikaci permanentního make-upu, díky kterému jsem odlíčená vypadala lépe. při první návštěvě jsem si nechala udělat takzvaně celý obličej, to znamená obočí, vnitřní i vnější linky a rty. Rozhodla jsem se pro aplikaci všeho najednou, protože už tehdy jsem poměrně hodně cestovala a nechtěla jsem trajdat někde se stroupky, protože jsem si rekonvalescenci představovala mnohem horší, než v realitě byla. Proto jsem to chtěla mít všechno hotové během jednoho sezení. Je to tuším nějakých šest sedm let zpátky, takže už vám přesně neřeknu, jakou metodou to tehdy bylo tetováno.

Permanentní make-up, byť se nazývá permanentní, rozhodně není řešení doživotní. U každého se vstřebává jinak (časem přirozeně světlá), takže počítejte s tím, že zhruba po roce budete potřebovat
zajít na obnovu, korekci či celkové přetetování. Protože zrovna nedávno jsem při pohledu do zrcadla měla pocit, že se u mě už zase tahle doba blíží, navíc i vzhledem k budoucím plánům, které máme.
Rozhodla jsem se tedy nic neodkládat a objednat se ke Klaudii znovu, takže se s vámi podělím o svoje čerstvé zážitky, které jsou vlastně totožné s těmi předchozími. Klaudie je pořád stejně milá,
usměvavá, profesionální, akorát sídlí v novém, hezčím a větším salonu. 

JAK VŠE PROBÍHÁ?

Po konzultaci, zvolení metody, která se bude aplikovat, v závislosti na vašem výběru, ale i na tom, jestli jste v minulosti permanent absolvovaly, se vybírá vhodná barva pigmentu. U mě jsme tentokrát zvolily shadingbrows s PHI pigmenty. Před samotnou aplikací proběhne odlíčení, dezinfekce a natření „umrtvujícím“ krémem, díky kterému je zákrok mnohem příjemnější. Krém se po chvíli setře a jde se tetovat. Samotný proces je poměrně rychlý. Při placení na recepci dostanete krém, který napomáhá hojení, instrukce i termín na korekci, a je hotovo. Nemusíte se obávat, domů odcházíte vzhledově úplně v pohodě, jen samozřejmě vytetované partie jsou výraznější (což trvá první dva tři dny) než odstín, který pak budete mít.

BOLEST

Vnímání bolesti a citlivosti je samozřejmě u každého z nás velmi individuální. Zmiňovala jsem to už v článku o zvětšení prsou, které jsem absolvovala. U mě je naštěstí míra těšení se na vylepšení alias budoucí výsledek tak velká, že to asi pravděpodobně potlačuje bolest. Permanentní make-up rozhodně není bolestivou nebo nesnesitelnou záležitostí, před samotným zákrokem jsou vybrané partie namazané umrtvujícím krémem, na mě tenhle přípravek funguje naprosto skvěle. Klaudie je navíc zkušená, díky čemuž je velmi rychlá, nebo alespoň já z toho mám takový pocit. Zkrátka, než to začnete nějak výrazně pociťovat, je téměř hotovo... Dle mě tedy téměř bezbolestné.

REKONVALESCENCE

Jak jsem zmiňovala, při první návštěvě jsem se záměrně objednala naráz na všechno, abych pokaždé neabsolvovala proces hojení zvlášť. Každá partie se samozřejmě hojí jinak. Za mě vnitřní i vnější linky jsou téměř bez rekonvalescence, protože jak je linka tenounká, tak případné odlupování stroupků je takřka neviditelné. Obočí je v prvních dnech po aplikaci výraznější, než je asi člověk zvyklý, ale není to nic strašného, stroupky se mezi chloupky v obočí hezky ztratí. Za mě se nejhůř hojí pusa, protože je to největší partie. Spousta lidí, kteří trpí na suché rty, opary či popraskání chodí s podobným stavem rtů běžně, aniž by permanentní make-up absolvovali. Samozřejmě pokud jste jako já zvyklé, že máte hebké jemné rty, tak vám to možná bude malinko nepříjemnější. Rekonvalescence je tedy za mě snadná, jediné, co je potřeba dodržovat, je pravidelné mazání krémem, který dostanete v salonu, a samozřejmě dodržování pravidel, která dostanete vytisknutá na papíře.

Pokud permanentní make-up, ať už zvýraznění obočí, rtů nebo očí, zvažujete, rozhodně vám ho doporučuji. Považuji ho pro nás ženy za jednu z nejlepších investic, kterou oceníte jak při ranní rychlovce, tak i každé návštěvě vířivky, dovolené u moře, či celodenní lyžovačce. Díky této úpravě, budete vždy výraznější, krásnější, a přesto budete nenamalovaná, což je geniální. Úplně nepatřím do klubu těch, kteří tvrdí, že permanentní make-up nahradí líčení. Jednak proto, že se líčím ráda výrazně, ale pokud patříte mezi typy, které sáhodlouhé postávání u zrcadla a šminkování nebaví, volíte spíš jemnou formu make-upu, tak pro vás určitě permanent může být vyřešením líčení a ušetření spousty času každý den. Pro nás, které se rády líčíme výrazněji, tzv. „full face make-up“, je to příjemné řešení, díky kterému rozdíl nalíčená nenalíčená nebude tak drastický. Vytetovaný permanentní make-up na tváři vnímám jako skvělý podklad, díky kterému všechna make-up kouzla vyniknou ještě víc.

Samozřejmě se jedná o zákrok, který podstatným způsobem ovlivní na docela dlouhou dobu váš vzhled, takže pečlivě volte, komu a kde se svěříte do rukou. Spíš, než po telefonu bych se zašla objednat osobně, což jsem kdysi udělala. Za sebe rozhodně salon Klaudie Eis doporučuji, tady máte odkaz přímo na její web . Vzhledem k tomu, že se nejedná o pravidelnou proceduru, ale o vylepšení, které se dá zvládnout během dvou návštěv, myslím, že se vyplatí jet přes celou Prahu (vím, o čem mluvím) nebo si do Prahy za Klaudií zajet.

 

Lucka ♥


SHOP MY LOOK