JAK SE SBALIT

Říkala jsem si, že s přicházejícím létem by bylo fajn se s vámi podělit nejenom o to, jak správně zabalit a odbavit vibrátory při cestě na dovolenou, ale sepsala jsem vám i pár tipů, které jsem nasbírala při cestování a které mi při každé další cestě usnadňovaly balení i pobyt v jakékoliv destinaci.

Když jsem se sklenkou v ruce na zahradě přemýšlela, co všechno chci v dnešním článku zmínit a co nechci zapomenout, tak jsem si uvědomila, že velmi důležité je si ještě před samotným balením říci, jestli vůbec balit chcete – protože co si budeme povídat, především pro mladé, nezadané slečny, které čtou můj blog, vůbec není špatné, když kufr nepřiletí, nebo když vám cokoliv chybí a je potřeba nakupovat. Čímž rozhodně nechci nikoho nabádat, ale samozřejmě pokud chcete rozšířit svůj šatník a chcete mít důvod nebo záminku vyrazit na nákupy, tak si určitě věcí sbalte méně než více. 

Nicméně dnešní článek jsem původně koncipovala jako článek o tom, jak balit a jak si balení usnadnit, tak se na to pojďme vrhnout.

Myslím si, že nejsem jediná žena, která měla tendence si zabalit nejen celou skříň, ale rovnou celý dům. Což bylo ve výsledku stejně zbytečné, protože když jsem přijela do cílové destinace, tak jsem pocit, že vlastně nemám všechno, co potřebuji. Takže co se mi osvědčilo, abych se rychle a efektivně sbalila?

NAPAŘOVACÍ ŽEHLIČKA

Kromě spodního prádla a jiných sexy úchylek mám velkou slabost pro vyžehlené věci. Nevím, jestli za to může výchova mojí maminky a babičky, které žehlily i ručníky a ponožky, ale zkrátka nesnáším nevyžehlené a zmačkané věci. Takže úplně první věc, kterou si vždycky do kufru dávám, je cestovní mini napařovací žehlička, díky které budete mít vždycky oblečení v pořádku. 

SLADĚNÍ

Dalším bodem, který nikdy nevynechám, je to, že všechny outfity nejprve vyskládám na postel, a teprve poté, co je mám vytřízené, sestavené a sladěné dohromady, je balím do kufru. Opravdu moc se mi osvědčilo vyskládat si vše, co mám chuť si v cílové destinaci vzít, nebo třeba vyzkoušet, protože je to něco nového, na postel. Leckdy zjistíte, že máte naskládanou obrovskou hromadu kousků, které k sobě nepasují, potřebujete k tomu x párů bot, kabelek, pásků, šperků, které k sobě neladí. 

V závislosti na tom, na jak dlouhou dobu odjíždím, si proto vytvářím sety. Líbí se mi, když je barva na špercích sladěná s barvou kování na kabelce i na botách a pochopitelně na opascích. Vím, že podle spousty fashion guru je to přežitek a klišé, ale zkrátka já tohle matchy-matchy mám ráda. Proto si v závislosti na délce pobytu vždy vytvářím kombinaci pohodlné a hezké obuvi (protože si budeme povídat, vždycky to není dva v jednom), kabelky, pásku a šperků. Z toho mi vznikne set, ke kterému ladím šaty, případně halenky a sukně, košile a kalhoty… A pokud se jedná o delší pobyt, tak si vytvořím další kombinaci bot, šperků, kabelky a pásku, ke kterému ladím další outfit. Díky tomu vyřadím všechny možné skvělé kousky, které bych si byla bývala chtěla vzít, ale zároveň je neměla s čím sladit, takže bych si je na dovolené stejně neoblékla.

KOSMETIKA

Asi jako spousta slečen i já jsem vždycky toužila po všech těch krásných kosmetických taštičkách, kufřících a pouzdrech, do kterých bych si naskládala všechny své oblíbené kosmetické produkty. A musím říct, že moje zkušenost je taková, že i když jsem si několik podobných kousků pořídila nebo je dostala, poslední roky vozím veškerou kosmetiku v průsvitných igelitových sáčcích. A teď se nebavím jenom o kosmetice určené na palubu. Ale zkrátka po tom, co mi do mého monogramového kufříku něco vyteklo a já ho musela nechat čistit, vymývat a tak dále, jsem se rozhodla si ho nechat na okrasu v koupelně a na cestu volím praktičtější plastová balení. Není to cool, ale je to praktické.

Vždy se snažím vést veškerou kosmetiku v  co nejmenších baleních. Kdo čte moji beauty rubriku, ten ví, že mám ráda Estee Lauder a Clinique. Z velké části jsem si je oblíbila právě kvůli dárkům (u těchto značek dostáváte k nákupu nejrůznější miniatury na vyzkoušení), které pak můžete perfektně využít při cestování. Ne vše, co  používám seženete v minibaleních a protože jsem nikdy neměla trpělivost a chuť odlévat, do menších lahviček. Vždy když mám nějakého produktu třetinu, automaticky vytahuju do koupelny nové balení, zbytek dávám do cestovní poličky. Trošku ušetřím váhu v kufru, a zároveň mohu na dovolených vypotřebovaná balení vyházet. Když mám všechny věci takhle nachystané na posteli, vytahuji kufr a začínám balit věci.

SPRÁVNĚ ROVNAT A ROLOVAT

Klíčem úspěchu je správně ukládat věci do kufru. Nikdy nevkládám do kufru věci nahodile, protože pak by z toho vznikl neorganizovaný, a navíc taky pěkně zmačkaný chaos. Nejdříve dávám do kufru boty, knížky, kulmu a fén, kosmetické tašky… Jako druhou vrstvu, která změkčí a připraví kufr pro oblečení, volím věci do fitka/na běh, plavky a spodní prádlo, které stejně jako plavky ukládám do sáčků k tomu určeným, a sportovní věci.

Na dno kufru vždy umisťuji všechny sexy propriety, které taky nikdy nezapomenu sbalit. Pokud vás zajímá, jak se vyhnout problémům na letišti, když si balíte nejenom vibrátory, ale i ostatní erotické pomůcky, tak jukněte na tento článek. Každopádně veškeré další erotické pomůcky, jako bičíky, pouta, masážní svíčky a tak dále dávám vždy na dno kufru, stejně jako ramínka. 

Asi jsem nikdy nebyla v hotelu, kde by bylo k dispozici spousta ramínek, protože preferuji mít věci zavěšené i doma mám 90% šatníku na ramínkách), vždy si proto balím svoje ramínka.

Jak už jsem zmiňovala, nesnáším zmačkané věci, ale i když budete balit sebe pečlivěji, ohybům se nevyhnete. Jedním z nejlepších způsobů, jak eliminovat pomačkání při balení, je rolování. Navíc tím dokonce ušetříte místo. Veškeré věci, které jsou umístěné v druhé vrstvě kufru, proto roluju. 

CHECK LIST

Vzhledem k tomu, jak často jsem cestovala v minulosti a jak často cestujeme nyní, nepoužívám žádné seznamy, protože už mám takový automatický check-list v hlavě. Pokud vyrážíte na dovolenou jenom párkrát za rok, určitě doporučuju sepsat seznam všech nezbytností, aby se vám nestalo, že vám bude cokoliv chybět. A pokud ne plánujete dovolenou jako jeden velký shopping, při kterém si rozšíříte šatník, a naopak víte, že by vám případná ztráta zavazadla způsobila velké problémy, ať už při budoucím programu dovolené, nebo jen proto, že máte prostě rádi své věci, tak určitě doporučuju si vzít s sebou minimálně jednu sadu oblečení do příručního zavazadla. Při ztrátě kufru či jiných komplikací na cestě vás asi nepotěší nic jiného víc než možnost si vyměnit nejen spodní prádlo, ale také zbytek ošacení. 

Osobně nikdy nezapomínám si do příručního zavazadla zabalit nejen všechny hračky, nabíječky, ale také nabitou powerbanku, proteinovou tyčinku, která už mě několikrát zachránila před zbytečným hladem a zároveň požíráním prasáren na letišti, a špunty do uší. Pokud se chystáte na nějaký road trip, nebo víte, že budete cestovat více dní či případně měnit hotely, tak určitě doporučuju se zabalit do několika zavazadel s tím, že je budete vybalovat postupně během vaší cesty. Pokud víte, že budete některé věci potřebovat už během cestování, dávejte si je vždy navrch zavazadla.

 


SHOP MY LOOK