FOCENÍ PRO PLAYBOY

Rozhovor v časopise Playboy je natolik prestižní záležitostí, že to samozřejmě zaujalo spoustu z vás. Ale než bych odpovídala na nejrůznější dotazy, zvlášť nebo v Instastories (což pak zase někdo nestihne a ptá se znovu :)), rozhodla jsem se, že sepíšu svoje zážitky do dnešního článku.

JAK TO CELÉ VŮBEC VZNIKLO

Redaktorka, která vytváří obsah Playboye, mě oslovila, jestli nemám zájem o rozhovor (po přečtení mého blogu), což mě samozřejmě velmi potěšilo a s radostí jsem souhlasila. Dominika si mezitím ještě stihla přečíst moji knížku, a když jsme dolaďovaly termín rozhovoru, přišla řada i na fotky – že by bylo fajn je u rozhovoru použít.

Takže jsem po docela dlouhé době, myslím dvou nebo třech letech, znovu absolvovala celodenní focení pod taktovkou profíků a moc jsem si to užívala. A protože možná někoho z vás čeká focení, chcete si nechat nafotit fotky, ať už pro radost, pro partnera, anebo třeba s nimi máte úmysly zaujmout, takže potřebujete žhavé sexy snímky, díky kterým získáte, co hledáte...

Ať už jste se rozhodli pro profesionální focení z jakýchkoliv důvodů, sepsala jsem vám svoje tipy do několika bodů a věřím, že třeba některé z nich oceníte.

STYLING

Víte, že já jsem zastáncem toho, že „kdo je připraven, není překvapen“, a u focení, ze kterého mají vzejít perfektní snímky, si myslím, že to platí dvojnásob. Pokud není součástí focení stylista, tak si s největší pravděpodobností budete vybírat outfity sami ze svojí skříně. Určitě doporučuji si vzít s sebou víc věcí, než rozhodně využijete.

Já jsem to měla v tomhle ohledu snazší. Věděla jsem, v jaké lokaci se přesně bude fotit. Nejen proto, že v interiéru byl prvek smaragdové, ale i přebal knížky, se kterou jsem se chtěla vyfotit, je dozelena, jsem zvolila temně zelené šaty od Hervé Leger. Což je taková moje fotící klasika. Vlastním několikery v různých barvách i délkách, díky jejich siluetu zvýrazňujícímu střihu, který značku proslavil (značka Hervé Leger byla průkopníkem tzv. obvazových šatů „body-con“), mi přijdou před objektiv fotoaparátu jako dělané.

Rozhodně bych nenechala balení na focení na poslední chvíli pár minut před odjezdem, ale několik dní předem bych si nachystala a vyzkoušela. Nejlepší je vyskládat všechny věci, vybrat k nim ladící obuv, doplňky, ale třeba i rtěnku. S největší pravděpodobností na místě bude profesionální vizážistka, která by měla mít celou paletu odstínů růží, ale pokud máte oblíbený lesk či přesně ladící barvu k danému odstínů šatů/halenky, tak si myslím, že je fajn si ho s sebou vzít (maximálně zůstane nevyndaný v kosmetické taštičce).

Pamatuji si, že na moje asi třetí profesionální focení jsem si zabalila téměř celou skříň. Na jednu stranu jsem se cítila trapně, že toho tolik táhnu, ale touha po perfektních fotkách byla silnější. Všichni mě tehdy za tuto proaktivitu velmi chválili, takže od té doby vím, že víc věcí na focení je rozhodně líp než míň :).

Tentokrát jsem měla největší problém s výběrem spodního prádla. Vybírala jsem tak dlouho, až jsem vyhodnotila, že si zkrátka musím pořídit něco nového. Protože prostě na fotky v Playboyi potřebuji nové kraječky :). Vybrala jsem černo-fialový komplet od Agenta. I když jsem se dívala po zajímavějších barevných kombinacích, tak černé prádlo, jak už víte, je u mě na prvním místě. Zbytek outfitů a prádla jsem vybrala ze šatníku, sáhla jsem po těch nejoblíbenějších kouscích, ve kterých se cítím dobře, mám pocit že mi nejvíc sluší.

ČAS

Záleží na tom, o jaké focení se jedná, ale za mě rozhodně doporučuji si udělat čas. Čímž myslím předem i potom, ať dorazíte na místo v pohodě včas, nejste zpocení, že jste právě doběhli. Zároveň bych si ale ani neplánovala další program ihned po focení,

protože se prostě může stát cokoliv, ze všech možných důvodů se bude muset pořizovat víc záběrů atd. Pokud budete co pět minut koukat na hodinky, že už musíte odejít, tak to určitě výslednému vzhledu snímků taky dvakrát moc nepřidá.

PÁR DNŮ PŘED FOCENÍM

Popisuji vám tu své zkušenosti z dob, kdy jsem se nechávala fotit pro účely nezávazného seznamování, takže se jednalo o fotky v sexy šatech, v prádle, v obepnuté sukni a siluetu obtahující halence. Focení pro Playboy bylo v tomto ohledu velmi podobné, takže moje rada je určitě se před focením ideálně několik dnů moc nepřežírat, pokud nepatříte mezi majitele/majitelky plochého břicha za každých okolností. Myslím, že už jsem to tady jednou zmiňovala, ale mé tělo na tvrdé tréninky ve fitku obvykle reaguje tak, že mám svaly lehce nateklé, tedy celkově působím o pár mm či cm objemnější. Pokud tedy budete chtít na poslední chvíli vylepšit formu a nepatříte do kategorie bikiny fitness, kteří si naopak před focením svaly cvičením napumpují, aby byly výraznější a objemnější, tak nedoporučuji den před focením absolvovat náročný trénink.

Rozhodně bych se před focením vyhnula velkému večírku, flámování do noci, spíš bych se naopak snažila vyspat „do růžova“, protože kvalitní spánek je ten nejlepší botox :), vypít co největší množství vody (nemyslím přímo noc před focením, to naopak), ale spíš několik dnů předem tělo zavodnit, aby pleť byla hydratovaná a vizážistka nemusela nanášet vrstvy zakrývající právě nedostatečný pitný režim. V den focení doporučuji pít normálně, spíš střídměji než obvykle.

Můj dnešní článek je směrovaný spíš na slečny a ženy, i když věřím, že i pánové by si tu pár tipů našli. Každopádně před focením doporučuji absolvovat manikúru a pedikúru, protože okousané nehty, nehty s oprýskaným lakem nevypadají moc pěkně, nedej bože ještě odrostlé gelové nehty (to už je vůbec taková chuťovka :() nevypadají na fotografii dobře.

To samé platí i o vlasech. Výrazné odrosty či přerostlý střih, který půjde špatně upravit, nebude vypadat hezky.

Rozhodně bych pár dnů před focením nezkoušela novou kosmetiku, abyste se vyhnuli případné alergické reakci. Naopak bych sáhla po nějaké osvědčené hydratační nebo čistící masce v závislosti na tom, co vaše pleť potřebuje.

Pokud chcete vylepšit svoji barvu a působit opálenějším dojmem, tak nedoporučuji aplikovat nevyzkoušený samoopalovací krém, abyste na focení nepřišla jako jeden velký flekatý pomeranč. Osvědčené a vyzkoušené produkty, o nichž víte, jak fungují, odvedou tu nejlepší práci.

U mě funguje si 2–3 dny před focením udělat opravdu důkladný peeling, natřít se zabarvujícím mlékem, den před focením se dohladka oholit a důkladně se promazat krémém, aby kůže byla krásná, hebká  bez šupinek. Vždy na focení si beru tělové mléko nebo nějaký suchý olej (něco, co se rychle vstřebává, nezamastí oblečení), co pokožku vyhladí, protože speciálně při focení prádla je někdy lepší kůži promazat i na místě.

Záleží na tom, jaké máte zkušenosti se svými vlasy, ale mně se nejvíc osvědčilo přijít na focení (za předpokladu, že se jednalo o focení s vizážistkou) nenalíčená s čerstvě umytými vyfoukanými vlasy. Mám pocit, že nikdo mi není schopný „nahonit“ lepší objem než já sama, takže ať už si pak nechávám vlasy vlnit či žehlit, základ mám z domova.

CÍTIT SE DOBŘE

Můžete mít sebelepšího fotografa, vizážistku, připravené oblečení, ale pokud se nebudete cítit dobře, tak to z těch fotech bude poznat. Před foťákem vítězí přirozenost, ne křečovité pózy, falešné úsměvy či nervózní zasmušilost.

Proto si s sebou vezměte vše, co vám udělá dobře na duši (teď nemyslím vibrátory :)), a pokuste se pár dnů předtím vyřešit či předelegovat veškeré pracovní povinnosti, které by vám mohly způsobit vrásky na duši... Za sebe určitě doporučuju vzít si reproduktor, přes který si můžete pustit oblíbenou hudbu. Na mě hudba působí úžasně! Vždy se při oblíbených sonzích uvolním. Playlist volte podle stylu fotek, které chcete mít.

Nepatřím do klubu těch, co nejedí nebo vydrží nejíst celý den, takže já si rozhodně vždy s sebou beru nějakou zdravou svačinu, ať je to nakrájené ovoce, zelenina, oříšky, smoothie nebo prostě cokoliv. Focení totiž obvykle, aspoň co já mám zkušenosti, trvá od nějakých 2 do 4 hodin (nejdelší jsem zažila asi 6 hodin), a to už bych vážně hlady umírala. Myslím si, že i ten finální výraz by tomu na fotkách s kručícím žaludkem odpovídal.

FOCENÍ

Je tu den D. Co jste nevyřešili, tím už se nemá cenu zaobírat. Hoďte všechny starosti, pochyby o sobě či o vlastním těle za hlavu. Profíci jsou tu od toho, aby z vás dostali to nejlepší (rozuměj, ty nejlepší fotografie).

Tím, že se líčím poměrně výrazně, tak se mi vždycky osvědčilo ukázat vizážistce před focením, jak se běžně líčím, a rovnou jí říct, jestli je mým cílem mít dnes ještě výraznější líčení, anebo naopak chci mít stejné líčení, jemné a běžné, protože chci víc civilní fotky. Vím, že samotné mi to nebylo příjemné, ale obecně my v Česku máme potíž říkat, co chceme a jak to chceme, ale věřte, je to k prospěchu věci. Vizážistka vás při focení vidí obvykle poprvé v životě, netuší, že nesnášíte růžovou nebo výrazné obočí. Proto jí to musíte říct, předejdete tím spoustě nedorozumění.

I když vím, že fotografové nemají moc rádi, když jim nosíte fotky, jak to chcete, protože nikdo nerad přefocuje něčí fotografie, mně se poměrně osvědčilo si najít vždycky nějakou fotku, ať už kvůli tomu, abych si nachystala oblečení, které se k tomu bude hodit, například aby ta sukně nebyla k dané pozici příliš krátká (pokud to teda nebylo cílem) atd., a zároveň tím alespoň ukážete, o jaké fotky a jaký styl focení máte zájem. Pokud tedy máte konkrétní představu, sdělte ji ihned na začátku nebo ji předem zašlete fotografovi po e-mailu. Je samozřejmě spousta lidí, kteří nechají vše na profesionálech, moc to neřeší a pak se jenom těší na konkrétní výsledek, což je v pořádku. Ale pokud mezi ně nepatříte a máte konkrétní představu, tak neotálejte a povězte ji hned.

Po příchodu do ateliéru doporučuji vybalit všechno, co s sebou vezete. Nejenom proto, aby veškeré žehlení nepřišlo nazmar. Je dobré probrat a vybrat s fotografem outfity, mně se vždy odsvědčilo si od něj i nechat poradit, navíc budete zhruba vědět, co se kde bude fotit. Není to striktní plán, protože obvykle nejhezčí záběry vzniknou neplánovaně, ale je fajn mít řekněme harmonogram.

Já jsem župánková, takže asi nikoho nepřekvapí, že si župan beru s sebou na focení, bez ohledu na to, jestli se v něm fotím. Oblékám se do něj hned po příchodu, jsem v něm celou dobu, co se nechávám od vizážistky zkrášlovat. Stejnou službu jako župan vám samozřejmě udělají i volnější šaty. Jde o to, že otlaky od podprsenky, kalhot, ponožek, prostě od těsného oblečení nechávají zbytečné stopy na kůži, které se pak musí retušovat.

Nádherných fotek se samozřejmě nafotilo v průběhu odpoledne mnohem víc než jen ty, které byly použité u rozhovoru v Playboyi. Postupně se pochlubím a zveřejním je. Doufám, že vás moje tipy na focení alespoň trošku inspirovaly, a na závěr ještě připomínám, že spoustu dalších zajímavostí, jako byly fotky z průběhu focení pro Playboy, často sdílím ve Stories, tak mě můžete sledovat i tam.

 

Lucka ♥

 

SHOP MY LOOK