BABYMOON

Babymoon neboli poslední dovolená v páru před příchodem prvního potomka. Přiznám se, že jsem tenhle termín předtím, než jsem otěhotněla, vůbec neregistrovala. Každopádně v zahraničí se jedná o poměrně známou věc a myslím, že je skvělé, že tenhle trend je čím dál častější i v našich končinách.  Nejčastějším obdobím pro baby blue moon je druhý trimestr těhotenství po screeningu ve 12./13. týdnu. Termín dovolené samozřejmě záleží na vás a vašich preferencích, ale určitě je dobré vše zkonzultovat předem s vaším gynekologem.

Before I became pregnant, I did not register the term Babymoon so much. Although this is a fairly well-known expression.  I think it's fantastic that it is becoming more trendy and common in the Czech Republic, as well. The most popular period for Baby Moon is the second trimester of pregnancy after screening in the 13th week. Of course, the date of the holiday depends on your preferences, but it is definitely better to consult everything with your gynecologist.

My jsme pro naši poslední dovolenou u moře ve dvou zvolili konec druhého trimestru, takže se nám nechtělo už letět nikam moc daleko. Ale zároveň jsme nechtěli přijít o možnost pro nás určitě na nějakou dobu naposledy navštívit hotel z kategorie adult only. Hotely pouze pro dospělé mám v oblibě a navštívila jsem jich po světě několik. I když mám ráda děti, nemám potřebu si užívat jejich výskotu celý den a samozřejmě hotely, které jsou zaměřené na rodiny s dětmi, nabízí úplně jiné služby a zábavu než hotely, kam je dětem do 16 nebo 18 let přístup zakázán. Pokud toužíte po perfektní romantice ve dvou a chcete si užít klidu a skvělých restaurací bez dětských koutků a menu, určitě doporučuju juknout na tenhle web: www.adultyhotels.com.

We chose the end of the second trimester for our last vacation as a couple before we became parents. So we didn't want to fly anywhere far, especially in this Covid situation in the world. But we didn't want to miss the opportunity to visit a hotel from the „adult only“ category, before we welcomed our baby. I have visited several adult- only hotels around the world, I really like this idea. Even though I love children, family resorts and hotels offer completely different services and entertainment than hotels, to which children under 16 or 18 years are denied access. If you are looking for perfect romance at two and want to enjoy peace and great restaurants without children's corners and menus, I definitely suggest going to this website: www.adultyhotels.com.

 

Pokud se na další let do exotičtějších destinací necítíte, tak vám určitě The Grand Palace Hotel v Hurgade, ve kterém jsme si 10 dnů užívali jeden druhého, mohu jedině doporučit, více fotografií najdete u mne na IG. Příjemný hotelový komplex nabízí krom klasických pokojů i spoustu pokojů typu water vila, což znamená, že máte ze svého pokoje přímo vstup do malého bazénku.

Pokud chcete romantiku dotáhnout k dokonalosti, můžete se ubytovat i v rohovém apartmá, které krom většího bazénu před terasou nabízejí i vířivku. Horká jacuzzi rozhodně není vhodná pro těhotné a u téhle vířivky, která je umístěna na terase apartmánu, si můžete zvolit teplotu, takže si můžete užít perličkovou masáž zad jako v lázních.

Hotel nabízí několik restaurací à la carte, šikovní barmani jsou schopni namíchat většinu známých koktejlů v nealko variantě. Pláž samozřejmě umožňuje příjemný vstup do vody, aniž byste si museli obouvat boty do vody, jak je na spoustě egyptských pláží plných korálů zvykem. Co si budeme povídat, také se hodí nemuset se přes bříško tolik ohýbat pokaždé, když se jdete vykoupat.

I can surely recommend The Grand Palace Hotel in Hurghada, where we enjoyed each other for 10 days. In addition to the classic rooms, the pleasant hotel complex also offers a lot of water villa rooms, which means that you have direct access to a small pool from your room.

If you want to upgrade your trip even more, you can also stay in this room, which offer a larger pool in front of the terrace, huge living room, a study and hot tub outside. The hot jacuzzi is definitely not suitable for pregnant women, but you can choose the temperature at this whirlpool, which is located on the terrace of the apartment, so you can enjoy a bubble back massage like in a spa. 

The hotel offers several à la carte restaurants, skilled bartenders are able to mix the most famous cocktails in a non-alcoholic version. The beach allows a pleasant entry into the water without having to put on water shoes, as is the custom on many Egyptian beaches full of corals. Honestly speaking, it is also useful not having to bend over your belly so much every time you go to take a swim.

Pokud máte štěstí na bezproblémové a poklidné těhotenství, věřím, že si užijete vášnivé chvilky i s bříškem. O sexu v těhotenství i používání vibrátorů a hraček v těhotenství bude brzo na blogu článek, takže pokud vás toto zajímá, dočkáte se již brzy.

If you are lucky, you are enjoying peaceful pregnancy and you do not suffer from health problems, I believe that you will enjoy passionate moments even with a little belly. I ´ll write  about sex during pregnancy and using of vibrators and sex toys during gravidity soon...


SHOP MY LOOK