Život společnice Můj život

KNIHY

Zítra začíná všem školou povinným každodenní vstávačka, mně začátek školního roku inspiroval k sepsání článku, který výjímečně není "sexy " ani zaměřený na kosmetiku :-)  Láska ke knihám mě provází už od dětství, takže psaní čtenářského deníku přes léto pro mě nebyl těžký úkol.  Čtu, čtu ráda a často. Svoje oblíbené knížky, ke kterým se ráda vracím, i nové objevy zveřejňuji v instastories a hastagy #ukazcoctes a #motivationbook patří mezi mnou často vyhledávané.

Pochopitelně v období před bakalářskými a magisterskými zkouškami jsem nemohla knihy bez ohledu na titul na nějakou dobu vidět. Preferuji knihy, jejichž čtení mě obohatí, donutí mě zamyslet se nad některými svými návyky, v ideálním případě je i změnit. Jsem opravdu přesvědčena, že pozitivní přístup k životu se dá z velké části naučit a právě náš názor na jakoukoliv situaci, problém, výzvu nebo i člověka má obrovský vliv na to, jaký život pak reálně žijeme. Zkrátka vždy jsem ta, která vidí sklenici napůl plnou než z poloviny prázdnou. Čtení je má oblíbená relaxační aktivita, kterou si krátím čas při čekání na letišti i cestování celkově. Pokud usínám v hlučném prostředí, mám ráda audioknihy, které mě uspí.

Zbožňuji knihovny a především nádhernou studovnu v Klementinu, kde jsem při přípravě na zkoušky strávila mnoho hodin, nějak mi to tam leze víc do hlavy než doma. Knížky si ale ráda kupuji a mám je doma. Vím, že je to nepraktické, a moje knihovna už protestuje proti nákupu nových titulů, ale mám ráda možnost projít se okolo knihovny a vytáhnout si knížku. Na nějaké motivační přednášce (bohužel si již nevzpomenu na autora :( ) jsem dokonce slyšela, že pokud vás trápí nějaký aktuální problém nebo hledáte řešení, je dobré si stoupnout před polici s knihami zabývajícími se danou tematikou, náhodně jednu vybrat a otevřít na nějaké stránce. Právě tato otevřená stránka by vás měla přivést k řešení nebo pochopení situace. Alternativně to můžete zkusit použít i v knihkupectví, mě tato technika párkrát zafungovala.

Pokud spím doma, snažím se vždy před usnutím kromě důkladné kosmetické péče  (více o mé večerní rutině najdete zde).  otevřít knížku. Různé experimenty uvádějí, že právě čtením před spaním si vyčistíme mysl a připravíme ji na spánek. Co vy čtete rádi ? Budu ráda za Vaše tipy na knížky....

Pusu, Lucka ♥

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na titulní fotce: Punčochy ze sexshopu, boty Christian Louboutin

 



Sep 18 2020 14:43:53